Зимовий сад своїми руками.

Зимові сади донедавна були в нашій країні великою рідкістю. Власники заміських будинків не були впевнені в тому, що ці прозорі споруди зможуть витримати суворі температурні і снігові навантаження. Однак з появою новітніх матеріалів і розвитком сучасних технологій створення зимового саду стало можливим для звичайних домовласників, які тепер можуть дозволити собі не розлучатися з літом круглий рік.

Зведення оранжереї

Для початку необхідно визначитися з місцем розташування зимового саду. Його можна розбити в одній з кімнат квартири або будинку, лоджії, невеликої прибудові або окремому приміщенні біля будинку. Фахівці рекомендують віддавати перевагу останнім двом варіантам, оскільки прозорі стіни дозволять рослинам отримувати достатню кількість сонячного світла.
Для спеціального будови або прибудови краще вибирати східну сторону. Так сонячне світло буде надходити в достатній кількості, не завдаючи рослинам шкоди.
Підготуйте проект майбутньої будови. Для цього можна попередньо переглянути фото оранжерей в журналах та інтернет-ресурсах, присвячених будівництву та благоустрою присадибних ділянок. Визначаючи розмір споруди і вибираючи будівельні матеріали, врахуйте, що головними характеристиками конструкції повинні бути хороша світлопроникність, легкість і захист від зовнішніх кліматичних воздействій.Для зведення каркаса можна використовувати деревину або алюміній, що володіють невеликою вагою. Для скління підійдуть склопакети з електричним підігрівом. Вибираючи цей матеріал і для даху, не забудьте додати до його характеристикам загартованість і високу міцність скла.
У зимовому саду бажано встановити додаткові теплові прилади, які можна включати в міру зміни температури повітря.
Для забезпечення вентиляції на протилежні стіни будови потрібно встановити приточно-витяжні пристрої. Передбачте висвітлення двох видів: на зимовий період і період міжсезоння. Вибирайте спосіб зрошення, орієнтуючись на те, що в міру розширення саду буде зростати необхідність в автоматичній системі його поливу. Найбільш ефективною визнано крапельна система поливу, при якій вода проникає безпосередньо до коренів рослин через отвори в перфорованому шлангу.

Підбір рослин

Вирішивши технічну сторону питання, можна приступати до вибору рослин для саду та створенню ландшафтного дизайну. При цьому можна дотримуватися одного із стилів, властивих зимового саду: пустельному, субтропічного або тропічного. Шанувальникам Дикого Заходу слід поміщати в своїй оранжереї алое, кактуси, каланхое і молочаи. Вибираючи ці рослини, слід подбати про створення більш сухого клімата.Для субтропічного зимового саду буде потрібно підтримання більш низьких температур (5-12оС). Зробити акцент потрібно на зелених пальмах, Плющ, квітучих ліанах. Також ефектно в такому саду виглядатимуть жимолость, азалія, гібіскуси, камелії і цітрусовие.Для заселення тропічного зимового саду підійдуть драцени, фікуси, аспарагуси, більбеліі, диффенбахії. Температурою, оптимальної для вирощування даних рослин в умовах оранжереї, є 18-27оС.