Вибір плитки для підлоги для кухні.

Зовнішність кухні складається з безлічі складових її елементів. Але особливе значення при оформленні інтер'єру має покриття підлоги. Від того, наскільки практичним буде підлогу на кухні, залежить не тільки зовнішній вигляд приміщення, але і ефективність його збирання. Підтримувати кухню в ідеальній чистоті дозволяє підлоги керамічна плитка. Щоб вибір плитки не став проблемою, прислухайтеся до рекомендацій дизайнерів інтер'єру.

Переваги керамічної плитки для підлоги

Вважається, що найбільш точним показником при виборі плитки для підлоги є функціональні особливості конкретного приміщення. Тільки взявши до уваги експлуатаційні характеристики кухні, ви зможете отримати підлогове покриття, яке буде красивим, якісним і долговечним.Особенного уваги вимагає вибір матеріалів для обробки підлоги на кухні. Покриття в цьому приміщенні має бути стійко до механічних навантажень та ушкоджень, надійно протистояти волозі і забруднень у вигляді жиру. Пол повинен також легко піддаватися чищенню і санітарній обробці, а також мало зношуватися. Практично всім цим критеріям відповідає керамічна плитка для плітка.Плітка на кухні за своїми естетичними і робочим характеристикам залишається поза конкуренцією в порівнянні з багатьма іншими матеріалами. По-перше, її властивості міцності багаторазово перевищують міцність цементу. Керамічне покриття підлоги не боїться сонячних променів, не проводить електрику і не піддається руйнуванню при зіткненні з більшістю хімічних речовин.
Володіючи високими показниками жорсткості, плитка стійка до деформації і изгибанию.
Але найпривабливіше властивість керамічної плитки для підлоги полягає в тому, що вона робить прибирання приміщення дуже легкою, дозволяючи підтримувати на кухні ідеальну чистоту і зразковий порядок. Додайте сюди високі екологічні характеристики матеріалу, з якого виготовляють плитку, і ви зрозумієте, що таке покриття ідеально підходить для обробки підлоги на кухні.

Плитка на підлогу в інтер'єрі кухні

Покриття з кераміки добре поєднується з іншими елементами інтер'єру кухні, включаючи меблі, оздоблення стін і стелі. Вибираючи плитку для підлоги на кухні, важливо забезпечити дотримання єдиного стилю і гармонійного поєднання колірних відтінків і фактури. Краще всього, якщо колір плитки виконаний в одній гамі зі стільницею і фасадом кухонних меблів. Це особливо важливо для кухні маленьких размеров.Еслі кухня має більш значні розміри, то підлогове покриття в ній може мати контраст з іншими елементами інтер'єру. Гарного візуального ефекту можна домогтися, якщо підібрати плитку зі строгим геометричним малюнком. Оригінальний вигляд підлозі додасть керамічна плитка, що імітує природні мінерали, наприклад вапняк або мрамор.Одной з різновидів покриття для підлоги є керамограніт. За своїми технічними, механічним і естетичним властивостям плитка з керамограніта перевершує природний граніт. До всього іншого, цьому матеріал має значно більш багату кольорову палітру, якщо порівнювати його з натуральними аналогами.
Любителям паркетної підлоги напевно припаде до душі керамогранитная плитка, що імітує фактуру і відтінки натуральної деревини.
Якщо ви хочете добитися ідеального поєднання плитки з іншими елементами обстановки, спробуйте змоделювати дизайн приміщення за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. Таке моделювання дозволити створити об'ємний вигляд кухні з розміщенням всіх предметів, що становлять її інтер'єр, а також підібрати текстуру оздоблювальних матеріалів та їх колірні відтінки.

Плитка для кухні: критерії вибору

Плитка на підлогу, яку ви вирішите використовувати на кухні, повинна відповідати кільком основним вимогам. Головне якість хорошої плитки - стійкість до зносу і твердість зовнішнього покриття. Зазвичай клас зносостійкості вказується на упаковці виробу. При виборі плитки уважно огляньте кожен елемент. Плитка не повинна містити видимих дефектів у вигляді сколів, патьоків глазурі, мікротріщин. Якщо ви пропустите такі дефекти, то термін служби плитки буде недовгим.
Звичайно, у виробах можуть бути присутніми приховані дефекти, які неможливо виявити візуально. Щоб це не стало проблемою, здобувайте плитку з невеликим запасом.
Часто доводиться робити вибір між гладкою і шорсткою поверхнею плитки для підлоги . Візьміть до уваги, що пролита на гладку поверхню рідина миттєво перетворює її в каток. Для кухні з цієї причини краще використовувати плитку, що має хоча б невелику шероховатость.Долговечность плиткового покриття багато в чому залежить від ваги і товщини плитки. Чим важче елементи підлогового покриття, тим вони міцніше і довговічніше. Мінус товстої і важкою плитки також очевидний: вона погано обробляється ріжучим інструментом, якщо доводиться підганяти її по размеру.І, нарешті, якість плитки для підлоги в чому визначається конкретним виробником. Найбільшу популярність має плитка для підлоги, що виготовляється в Іспанії та Італії. Назвати конкретну марку, яка ідеально підійде до будь-якої кухні, досить складно. Зробити правильний вибір вам допоможуть відгуки споживачів, з якими можна ознайомитися на сайтах і тематичних форумах, присвячених будівництву та ремонту.