Вибираємо підлогу для кухні: плитка або ламінат.

Кухня в квартирі або житловому будинку - місце, яке є центром тяжіння. Тут готується їжа, стоїть холодильник і чайник, тут вранці родина збирається на сніданок, а багато кухні ще й суміщені з вітальні або їдальні. Тому кухонне приміщення несе не тільки функціональне навантаження, воно також має бути красивим і затишним. Сучасні будівельні матеріали дозволяють поєднати функціональність, практичність і комфорт на кухні.

Особливості інтер'єру кухні

Процес приготування їжі включає в себе кілька технологічних етапів - продукти необхідно вимити, почистити, нарізати, обробити і подати. Тому на кухні обов'язково повинна стояти раковина, робочий стіл, плита. Зрозуміло, що особливу увагу слід приділити полам на кухні, адже під час готування на них може потрапити вода, сміття, очищення, бризнути жир з пательні. Отже, підлога на кухні повинен бути таким, щоб його легко і швидко можна було протерти або підмести, і на ньому не залишалося б слідів, та й сам він був міцним, не боявся хімічних та механічних пошкоджень і якомога довше зберігав свій вигляд. Якщо ви вирішили постелити на кухні керамічну плитку або ламінат, перш ніж зробити вибір на користь того чи іншого, необхідно врахувати всі плюси і мінуси кожного з цих підлогових покриттів.

Ламинированная плита

Ламінат являє собою деревно-волокнисті плити, обклеєні папером, що імітує зовнішній вигляд різних порід дерева або каменю, кахлю або килимового покриття. Ці плити розрізняються по класу зносостійкості, на найвищий - 33 клас - виробники дають довічну гарантію. Захисний шар, який покриває хороший якісний ламінат, містить корунд, маламіновую або акрилатную смолу, тому це підлогове покриття стійке до різного роду руйнівним діям, на ньому не залишається плям, і воно не вигоряє. На користь ламінату можна віднести його естетичний зовнішній вигляд, довговічність, простоту укладання і відносно невисоку вартість. Слабким місцем такого покриття є стикувальні кромки, тому на кухні їх необхідно додатково обробляти вологозахисними препаратами.
Якщо існує небезпека періодичного затоплення підлог на кухні, зробіть вибір на користь керамічної плитки - навіть дуже якісний ламінат деформується, якщо на його поверхні кілька годин буде стояти вода.

Керамічна плитка

Переваги керамічної плитки добре відомі: вона довговічна, проста у відході, надійно захищає поверхню від будь-яких пошкоджень, стійка до агресивних впливів і перепадів температури, не боїться вологи, не горюча і екологічно безпечна. За допомогою керамічної плитки можна втілити в життя будь-які дизайнерські рішення.
При виборі плитки зверніть увагу, щоб вона не була слизькою і ставилася до класу« підлогової », така плитка має велику товщину і міцність.
До мінусів цього покриття можна віднести складність укладання, дорожнечу і те, що це на дотик вона холодна. Втім, останній недолік з успіхом вирішується використанням на кухні системи «тепла підлога».

Плитка або ламінат

Знаючи переваги і недоліки кожного виду покриття, зробіть вибір, виходячи зі своїх фінансових можливостей і потреб. Оптимальним варіантом для кухні буде комбінований, коли пів в обідній зоні покритий ламінатом, а в робочій буде настелена керамічна плитка.