Поради щодо вибору погружного насоса.

Власникам дачних ділянок і приватних будинків, які зіткнулися з необхідністю налагодити автономне водопостачання, доводиться вирішувати і питання вибору заглибного насоса, який є важливою частиною системи подачі води. Цей вибір залежить від багатьох параметрів і тому не завжди буває таким простим, як хотілося б.

Типи заглибних насосів і область їх застосування

Занурювальні насоси, які, як випливає з їх назви, працюють в умовах часткового або повного занурення в грунт, можуть застосовуватися на досить великих глибинах і використовуються, в тому числі, для подачі води з свердловин. За принципом роботи їх можна поділити на вібраційні і відцентрові. Перші, що подають воду за рахунок вібрацій, не користуються особливою популярністю, оскільки їх робота супроводжується перемішуванням глибинних шарів води та її замутнения. Конструкція відцентрових насосів дозволяє уникнути етого.Насосние заглибні станції можуть працювати в різних умовах. Залежно від того, для яких цілей вам потрібно насос, ви можете вибрати його за функціональним призначенням: водяний, дренажний, фекальний, колодязний або свердловинний. Водяні насоси призначені для подачі чистої води з дна природних водойм так само, як і колодязні. Останні можуть зберігати працездатність і при частковому зануренні, оскільки водозабірна отвір розташований у них в нижній частині корпусу. Для свердловин, глибиною до 350 м застосовуються насоси свердловин. Ці глибинні насоси розраховані на перекачування води, яка не містить механічні домішки. За допомогою дренажного насоса ви можете подавати воду на ділянку, встановивши його в найближчому струмку або навіть канаві - йому не страшні ні пісок, ні дрібне каміння, трава та сміття. Їм також можна відкачувати воду з відкритих водойм, затоплених підвалів або басейнів. Для сильно забруднених джерел води можна використовувати фекальний занурювальний насос, який оснащений подрібнювальної насадкою. Ці насоси встановлюють у стічних ямах при відсутності мірри каналізаційної системи.
Купуючи погружной насос для установки в колодязі, зверніть увагу, щоб у нього був поплавок-вимикач, що відключає насос від системи водопостачання при зниженні рівня води нижче критичного.

Як правильно вибрати занурювальний насос

Природно, ви легко виберіть насос за типом, знаючи умови його застосування. Але, крім цього, вам також потрібно знати, які повинні бути його продуктивність і напір, щоб бути впевненим у тому, що він зможе задовольнити потребу вашої родини у воді.
На сім'ю з 4 чоловік, що проживає на ділянці 6 соток, достатньо насоса продуктивністю близько 20 літрів/хвилина.
Визначити добову потребу можна по СНіПам. Згідно з ними, на кожну людину, що проживає у вашому будинку, необхідно до 200 л води на добу. Крім того, на полив одного квадратного метра городу потрібно близько 4-6 літрів. Знаючи добову потребу, ви легко вирішите, насос з якою продуктивністю вам необхідний. Розрахувати необхідний вам напір води можна, знаючи, що на кожні 10 м вертикальної подачі води необхідний 1 метр напору. Конкретного виробника і марку ви зможете вибрати, ознайомившись з відгуками споживачів в інтернеті.