Застосування пластикової вагонки.

Сьогодні пластикова вагонка - один із затребуваних оздоблювальних матеріалів, застосовуваний при будівництві та ремонті приміщень. З'явилася вона близько 30 років тому і швидко зуміла здобути велику популярність на будівельному ринку завдяки своїй практичності, довговічності, широкому спектру застосування і сучасному естетичному вигляду.
Історія походження вагонки пов'язана із залізницею. Спочатку ще дерев'яними рейками обшивали поїзди. Звідси походить і назва «вагонка». Представляла вона собою звичайну гладку, пряму дошку з бічними пазами для зчеплення з іншими подібними деталями. З часом цей вид отелочние матеріалів стали широко застосовувати при внутрішньому і зовнішньому ремонті приміщень та будівництві будинків. Але сьогодні дерево - не самий затребуваний матеріал. І поступається своїми позиціями новим видам оздоблень, більш високотехнологічним і практичним. Саме такою стала пластикова вагонка ПВХ з полівінілхлориду.
Полівінілхлорид - водонепроникний полімер з довгим терміном служби.

Властивості пластикової вагонки

Вагонка з пластика є панеллю з розташованими всередині порожнистими поділами (сотами), що йдуть подовжньо. Така форма та інші якості забезпечують панелі високі технічні характеристики. Вагонка ПВХ довговічна, не схильна до гниття, витримує як дуже низькі, так і дуже високі температури (+/- 500 С), влагоустойчива, що не пожароопасна, забезпечує шумоізоляцію. Крім цього, протягом багатьох років вагонка здатна зберігати привабливий зовнішній вигляд, приховуючи вади стіни. А сучасні виробники пропонують дуже широкий асортимент дизайну панелей - найрізноманітніших кольорів (більше 40), в тому числі і під дерево, камінь, цегла і пр. А також вагонку випускають різного виду - однополосную і «планшетку», що складається відразу з декількох смуг. І ще одна важлива позитивна якість цього оздоблювального матеріалу - низька ціна. Всі ці характеристики дозволяють широко використовувати панелі при ремонті і будівництві. Але як практично у будь-якого виробу, у панелей ПВХ теж є свої невеликі мінуси. По-перше, це недостатня механічна міцність - на такі панелі не рекомендується вішати вантаж в більш ніж в 1,5 кг. По-друге, від сильного удару панель може деформуватися (залишиться вм'ятина). Тому виконання монтажних робіт та подальша експлуатація вимагають акуратності і дбайливого ставлення до матеріалу.

Застосування пластикової вагонки

Пластикова вагонка застосовується в сучасному будівництві як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. При виборі матеріалу треба звертати увагу на вказівки на упаковці, - для яких робіт призначений той чи інший вид панелей. Вагонка для зовнішніх робіт більш стійка до перепаду температур і дії сонячних променів. При зовнішніх роботах вагонку використовують при обробці стін як приватних, так і багатоквартирних будинків, балконів і при будівництві парканів. Щоб правильно зробити розрахунок кількості панелей, необхідних для зовнішнього ремонту або облицювання, спочатку бажано знати параметри самої вагонки ПВХ. Стандартна вагонка має розміри 100 х 6000 або 3000 х 10 мм (одна панель) при товщині 10 мм. Треба відзначити, що євровагонка має трохи інші параметри. Це варто враховувати при виборі матеріалу. Крім того вагонка різниться за методом кріплення панелей між собою - буває безшовної і зі швом.
Ширина безшовної вагонки становить 250 мм.
Кріпити пластикову вагонку до поверхні можна декількома способами. Найпоширеніший метод - на кліпси і клей. А ось саморізи застосовують дуже рідко, т.к. це порушує естетику загального вигляду оновленої стіни. Щоб змонтувати вагонку на кліпси, необхідно попередньо встановити напрямні профілі перпендикулярно майбутнього напрямку панелей на відстані 50 см. Саме до них буде прикріплюватися кріплення (кліпса), на який защелкнется панель ПВХ. Такий спосіб вимагає додаткових витрат, зусиль і деякої вправності. Укладати панелі можна як у поперечному варіанті, так і в продольном.Еслі для вас це складно, то за умови ідеально рівній поверхні (стіни, корпуса балкона і пр.) Можна кріпити вагонку на рідкі цвяхи безпосередньо до оброблюваної площини. Якщо стіна не ідеально рівна, спочатку варто набити або прикріпити саморізами рейки і до них вже приклеювати вагонку. Щоб не помилитися і прикріпити вагонку у відповідності з усіма технічними вимогами, найкраще перед початком робіт подивитися в мережі інтернет одне або декілька відео з точним поясненням всіх етапів і нюансів монтажу.
Монтаж на рідкі цвяхи має істотний мінус: поміняти панель вагонки буде набагато складніше, ніж у випадку з кліпсами.
Обшивка зовнішніх стін будинків вагонкою в останні роки зазнала деяких змін. На зміну звичайним стандартним панелям прийшов сайдинг - оздоблювальний матеріал для облицювання конкретно зовнішніх стін будинків з більш підходящими для цього параметрами і характеристиками. А вагонка продовжує бути затребуваною і популярною обробкою внутрішніх приміщень будівель. При внутрішніх роботах вагонку застосовують для облицювання приміщень балконів, нижнього ярусу кухні, передпокої, санвузлів, стель. В комерційних цілях в офісах і супермаркетах теж, як правило, застосовують саме пластикову вагонку. За рахунок великого світловідбиваючого ефекту вона візуально збільшує простір. Крім того дуже легка в догляді і володіє такою властивістю як гидрофобность. Для внутрішніх приміщень краще всього вибирати вагонку безшовну. Вона створює ідеально рівну і єдину поверхню, що важливо при дизайні внутрішнього приміщень. Хоча у цього виду панелей є свої «але» - кріпити таку вагонку можна тільки за допомогою кліпс і ні як інакше. Зате ви отримаєте естетично витриману площину, надійне і якісне кріплення і в разі потреби можливість легко і швидко замінити зіпсовану панель.Начінают монтаж пластикової вагонки з далекого від входу кута приміщення. Частина останнього аркуша підрізають при необхідності, а стики з поверхнями закривають декоративними елементами.