Вибір насосу для колодязів.

Власники дачних ділянок і заміських будинків добре знають, як важливо забезпечити їх всіма необхідними комунікаціями і, в першу чергу, водою. Якщо на вашій ділянці є колодязь, задачу автономного водопостачання можна легко вирішити за допомогою погружного насоса.

Конструктивні особливості колодязних заглибних насосів

Насоси, встановлювані в колодязях, бувають зовнішні й заглибні. Зовнішні, менш потужні, використовуються, якщо колодязь знаходиться не далі, ніж 10 м від будинку і потребу сім'ї в воді не дуже велика. У більшості випадків господарі ділянок воліють встановлювати в колодязі заглибні насоси, які виробляють менше шуму і здатні стати повноцінною частиною системи водопостачання будинку і ділянки навіть при великих нагрузках.По конструкції і принципу роботи заглибні насоси бувають вібраційні і відцентрові. Вібраційний доцільно встановлювати не менше ніж в 1 метрі від дна колодязя або там, де немає мулу і піску. Відцентрові насоси більш популярні, оскільки під час роботи не так сильно перемішують шари води у дна колодязя. Своїми лопатями вони накачують воду завдяки відцентрової силі.
На дні колодязя, в якому встановлюється погружной насос, повинна бути подушка з гравію, що оберігає воду від замутнения.
Все відцентрові занурені насоси складаються з асинхронного двигуна, пускозахисне реле та системи лопатей, встановлених в міцному антикорозійному корпусі. Водозабірні отвори, захищені фільтрами від попадання великих часток, можуть перебувати знизу, з боків або вгорі.

Як вибрати колодязний погружной насос

Купувати погружной насос потрібно, знаючи необхідні вам характеристики - продуктивність і напір. Продуктивність повинна бути достатньою, щоб забезпечити вашу сім'ю і рослинність на ділянці водою. Добову потребу у воді розрахуйте, виходячи з того, що на кожну людину потрібно близько 200 л води в день, а на полив 1 кв.м газону необхідно 4-6 л, в залежності від погодних умов. Щоб правильно визначити необхідний натиск, додайте до вертикального відстані між насосом і самої верхньої точкою подачі води горизонтальне відстань між ними, помножене на коефіцієнт 0,2 і ще 15 одиниць про запас.Вибірая насос, зверніть увагу на наявність поплавка-отключателя, що оберігає насос від поломки, якщо рівень води в колодязі стане нижче, ніж водозабірні отвори насоса. Краще, якщо вони будуть розташовані зверху або з боків - при низькому рівні води в них потраплятиме менше мулу.
Заглибні насоси бувають одно- і багатоступінчатими. Чим більше ступенів, тим вища продуктивність.
Перш ніж купити погружний насос, ознайомтеся з відгуками споживачів, які можна знайти на форумах в інтернеті. Якщо вибирати з того, що пропонують вітчизняні виробники, найбільшу кількість позитивних відгуків заслужили такі марки, як «Малюк», «Струмочок», «Водолій». При досить низькою вартістю ці насоси надійні і довговічні.