Унікальний дизайн для невеликої квартири.

Свій будинок хочеться зробити максимально затишним і комфортним для проживання. На жаль, багато людей змушені тулитися в квартирах з маленькою площею, а значить можливості оформлення інтер'єру і створення стильного дизайну у них сильно обмежені. Однак і цю проблему можна вирішити спеціальними прийомами, використовуваними для невеликого простору. Проявіть трохи творчості і ви станете власником унікального житла, яке не захочеться залишати.
Приміщення маленької квартири можна розширити зоровими і функціональними прийомами, причому ефективніше всього виглядатиме комбінація цих ідей.

Дизайн кімнати

Щоб збільшити простір житлових кімнат, зніміть двері там, де без них можна обійтися. Для ізольованих приміщень, таких як спальня або дитяча, намагайтеся вибирати розсувні або складні двері, які займають менше простору. У вітальні поставте велика шафа до стелі з декількома відділами та максимально можливої місткістю. Це може здатися нелогічним, адже громіздкі меблі займає багато місця, але в невеликих кімнатах повинна бути дуже чітка система зберігання, без якої нагромадження речей створить ілюзію хаосу. Шафа же може бути вбудованим або замовленим за індивідуальним проектом для більшої зручності установки, а зберігати в ньому можливо не тільки одяг і постільні приналежності, але і взуття, головні убори, побутові прилади, валізи і різні предмети для улюбленого хобі. По можливості, особливо якщо дозволяє висота стель, намагайтеся використовувати принципи багаторівневості. У вітальні повісьте полиці з книгами і декоративними елементами над диваном, телевізором і столом. У дитячій поставте двоярусне ліжко або замовте комплект меблів зі спальним місцем над дитячим шафою або робочим столом.Дівани і крісла придбайте розкладні, а столик - розсувний, що дозволить звільнити місце для дружніх зустрічей і галасливих свят.
Намагайтеся надмірно не змушувати меблями невелике приміщення, ідеальним вважається варіант, при якому вільним залишається не менше 50 відсотків статі.
При бажанні стіну між кімнатою і коридором можна прибрати, якщо це дозволяє планування. В цьому випадку під передпокій буде відведений невеликий куточок однієї стіни, а все інше простір послужить для збільшення площі жілья.Что ж стосується кольору, пам'ятайте, що темні відтінки візуально зменшують кімнату, а світлі навпаки - збільшують. Намагайтеся уникати шпалер з яскравим великим малюнком, виключення можна зробити тільки для деяких фотошпалер, які виглядають як вікно в інше приміщення, а значить збільшують простір.

Оформлення кухні в маленькій квартирі

Проблема невеликого метражу в кухні може бути вирішена індивідуальної конструкцією кухонного гарнітура і грамотною організацією робочого простору. Встановіть вбудовану побутову техніку, причому вибирайте таку, яка має більше функцій, наприклад духова шафа, який може працювати як мікрохвильова піч.
Для збільшення робочої поверхні розширте і використовуйте підвіконня, а під ним обладнайте кілька поличок. Відмовтеся від традиційного столу з кутовим диваном на користь барної стійки і стільців.
Кольори намагайтеся використовувати теплі нейтральні, малюнків і візерунків уникайте. Можна використовувати дзеркальні смужки замість фартуха і в якості декоративних елементів, так як дзеркала допомагають візуально збільшити простір. Але бажано покрити відображають поверхні спеціальним складом відштовхуючим грязь і жир, інакше дуже скоро дзеркало стане тьмяним і буде виглядати неряшліво.Еслі сім'я у вас невелика постарайтеся обійтися малогабаритним холодильником і кухонним шафою, які займають менше місця.

Дизайн ванної кімнати

Маленьку ванну, поєднану з туалетом теж можна зробити дуже зручною і навіть просторою. Найбільше місця звільниться, якщо ви замість стандартної ванни встановіть вертикальний душ. Митися під ним ви звикнете дуже швидко, а простору стане набагато більше. Якщо ж ви не можете уявити своє життя без прийняття ванни, то придбайте її трохи меншого розміру. Ваш комфорт майже не постраждає, а таку модель можна буде встановити не вздовж, а впоперек кімнати, що зробить її просторіше. Каналізаційну трубу і водопровідні розводки можна встановити пластикові і вмонтувати в стіни, попередньо видовбавши в них отвори. Товщина багатьох стін особливо в квартирах старої споруди цілком дозволяє це зробити. Тоді ви зможете акуратно закласти виникли нерівності і отримаєте гладку стіну без випирають труб.
Не забудьте про дзеркала, їх можна встановити два на протилежних стінах, тоді численні відображення створять ілюзію великого простору.
Пральну машину в цілях економії місця можна розташувати під раковиною, попередньо сховавши труби в стіну і забезпечивши захист від протікання. Можна також поставити зверху на пральну машину машинку для сушки або натягнути над ванною мотузки для просушування одягу в кілька рядів. У магазинах можна знайти навіть спеціальні системи для цих цілей з регулюванням по висоті і кількома рівнями, які залежать від кількості білизни.