Види дверних замків.

Щоб захистити приміщення від нежданих гостей, мало встановити хорошу двері. Необхідно ще подбати і про дверному замку. Благо, що їх на сучасному ринку присутня велика кількість - для будь-яких приміщень і різного ступеня захисту.

Види дверних замків за призначенням

Дверні замки за даним критерієм діляться на замикаючі і замикаючі-фіксуючі. Відмінність їх полягає в спеціальній клямці, що фіксує двері, яка називається фалевая клямка. Якщо перший вид замків має тільки замикає пристрій, то другий додатково забезпечується такий фіксуючою клямкою, яка забирається при натисканні на дверну ручку.

Види дверних замків за типом установки

Навісні замки. Так як їх можна досить легко розкрити, вони не використовуються для захисту житлових приміщень. Як правило, їх встановлюють на зовнішні двері сараїв або гаражних ворот.Накладние. Замикаються такі замки ключем тільки з одного боку, а зсередини вони передбачають страхувальну ланцюжок або вертушку. Завдяки легкості монтування в дерев'яні двері та міцній конструкції вони використовуються і сьогодні.
Недоліком таких замків є погіршення зовнішнього вигляду дверей.
Врізні. Даний вид замків врізається всередину двері, що суттєво послаблює її в місці врізки. Їх набагато складніше монтувати, що збільшує ризик неякісної установки. Проте врізні замки набагато зручніше в експлуатації і виглядають більш естетично.

Види дверних замків за типом механізму

сувальний, або, як їх ще називають, сейфові замки, складаються з кодових пластин, розташованих в корпусі замку. З одного або обох сторін замку є точкові вм'ятини або врізи. Ключі від таких механізмів зроблені у вигляді трубки з виступаючими борозенками. У порівнянні з іншими видами замків, сувальний менш стійкі до розтину, проте з них досить легко дістати сторонній предмет.Ціліндровие (англійські) замки. В їх основі лежить принцип вибудовування циліндрів на певній висоті. Якщо хоч одна з висот не співпаде - замок відкритий не буде. Чим більша кількість циліндрових елементів має замок, тим складніше його буде зламати. Секретність даного механізму також залежить від розташування висот. Найбільш слабким місцем такого замку є циліндр, який може бути просвердлений або вибитий.
Сторонній предмет, що потрапив в такий замок, практично неможливо видалити.
Дискові замки. Працюють такі пристрої за принципом циліндрових замків, тільки замість штифтів використовується набір дисків. Вони стійкі до впливу вологи, пилу і низьких температур, відрізняються високою секретністю і надійністю. Але при цьому все ж потребують особливого захисту від зрубування частини замка.Біометріческіе замки представляють собою електронний пристрій, засноване на принципі зчитування біометричних даних. В якості останніх, як правило, виступає папілярний візерунок на подушечках пальців. Коштують такі замки досить дорого, але при цьому вони володіють високим ступенем надійності.