Підйомні гаражні ворота: плюси і мінуси.

Принцип дії підйомних воріт для гаражів полягає в тому, що полотно воріт піднімається вгору, відкриваючи вхід в приміщення. Такі ворота користуються зростаючою популярністю, оскільки вони зручні в експлуатації, надійні і естетично привабливі.

Підйомні ворота щитового типу

Цей тип автоматичних воріт для гаража, як правило, оснащується підйомно-поворотним механізмом. При відкритті щитове полотно піднімається вгору, повертаючись на 90 градусів. Ворота цього типу виготовляються з різних матеріалів, найпопулярнішим з них є сталеві листи, обшиті дерев'яними планками. Конструкція щитового полотна може виготовлятися з багатокомпонентних сандвіч-панелей.В даний час цей вид гаражних воріт встановлюється порівняно рідко. Вони характеризуються високим споживанням електроенергії. Крім того, через значної ваги щитового полотна підйомно-поворотний механізм часто виходить з ладу.
Найбільш стійкими до злому вважаються гаражні ворота щитового типу. Найлегше зловмисникам розкрити роллерниє ворота.

будівельних металевих

Полотно цього типу воріт складається з рухомо з'єднаних секцій. При відкритті вони піднімаються по напрямних вгору і, доходячи до стелі, перегинаються за допомогою шарнірного з'єднання. Секції воріт, як правило, виготовляють з сандвіч-панелей, що представляють собою шар поліуретану товщиною до 4 см в сталевій обшивці. Внутрішні і зовнішні сторони секцій гальванізіруют і покривають поліефірним шаром будь-якого кольору. Зовнішня сторона панелей часто виконується у вигляді широких смуг або фільонки.
Всередині полотна секційних воріт можна розташувати сталевий лист товщиною від 0,5 мм до 3 мм. Це ніяк не позначиться на зовнішньому вигляді і функціонуванні воріт, але додасть їм міцність броньованих дверей.
Плюсами секційних підйомних воріт можна назвати низьку теплопровідність, хорошу герметичність, привабливий зовнішній вигляд і тривалий термін служби. Крім того, для їх відкриття не потрібне додаткове місце всередині або зовні гаража. Основним мінусом цього типу воріт є порівняно висока вартість.

Рулонні або роллерниє ворота

Панелі в цьому типі воріт значно вужче, ніж в секційних воротах. Як правило, їх ширина не перевищує 7 см. При піднятті вузькі секції змотуються в рулон на барабані, закріпленому всередині або зовні гаража. Барабан зазвичай розташовується в алюмінієвому коробе.Секціі роллерних воріт виготовляють із сталевого або алюмінієвого профілю, заповненого пінополіуретаном. Цей легкий і міцний матеріал забезпечує високу мобільність соедіненій.К пріоритетами роллерних воріт можна віднести їх компактність, легкість, простоту монтажу і низьку вартість. Їх недоліками є мала ширина перекриття отворів і недостатня стійкість секційного полотна до механічного впливу (злому).