Розетки і вимикачі: види, пристрій, підключення.

Головне правило дитинства «не лізьте до розетки» пам'ятають усі. Але чому не можна цього робити, пояснював не кожен батько. Тепер, знаючи особливості встановлюваних розеток і вимикачів, можна легко обмежити сім'ю від небезпеки і задовольнити свої дизайнерські переваги.
Існує безліч пристроїв, завдяки яким легко створити «промінь світла в темному царстві».

Розетки

Розетка - елемент штепсельного з'єднання, частиною якого також є вилка. Щоб правильно вибрати розетку, потрібно знати деякі її характеристики і з чого вона складається. Якщо коротко, то необхідно знати матеріал контактів і величину напруги і струму, на які вони розраховані. Чим більше ці значення, тим більше розетка «потягне» підключаються пріборов.Основаніе розетки (частіше з кераміки) досить крихке. І, звичайно, якщо розетка старого зразка, і діаметр отворів у неї 4 мм, то сучасну техніку в неї молотком забивати не варто. Захисний корпус не тільки виконує функцію запобігання від контакту з навколишнім середовищем, а й вдало впишеться в декор приміщення. Видів розеток існує несколько.Встроенние розетки є з заземляющими контактами і без них. Вони монтуються в настановні коробки за умови прихованої проводки. Тим же чином встановлюються подвійні розетки і розетки з вимикачами, з'єднаними в один блок. Із сучасних евророзеток найбільш популярні наступні види. Розетки з виштовхувачем вилки. У кутку корпусу є кнопочка, яка катапультує вилку. При роботі виключається можливість виривання пристрої з установчої коробки, перетирання проводки і так далі. Розетки зі шторками, головним чином, вбережуть дітей від біди. Шторки відкриваються тільки при одночасному введенні двох металевих штирьків вилки. Розетки для вологих приміщень. Вони можуть бути з гумовою підкладкою або з кришкою для захисту від крапель. Найчастіше малопотужні і мають ступінь захисту IP44.Телефонние і комп'ютерні розетки бувають з одним або двома гніздами (прямокутні) і відрізняються розмірами кабельного наконечника. Монтуються поблизу пристроїв, але можуть бути й дистанційного керування (система «розумний дім»).
Для того щоб підключити наявний прилад в будь-яку іноземну розетку, необхідно придбати різні перехідники під кожен стандарт розміру.

Вимикачі

Вимикач являє собою пристрій, розмикати і замикає електричний ланцюг завдяки перекидному контакту, що знаходиться в одному з режимів. Вимикачі бувають вбудовувані і зовнішні. Але крім цього, їх видів існує величезна безліч, часто створених виключно в дизайнерських целях.Виключателі бувають одно-, дво- і трехклавішние. Кожна клавіша відповідає за управління своїм джерелом світла. Прохідний перемикач діє навпаки: одне джерело світла може регулюватися декількома вимикачами з різних місць. Наприклад, вельми зручно включити світло при вході в кімнату і вимкнути біля ліжка.
Вимикачі найчастіше роблять з підсвічуванням для полегшення його пошуків в темряві.
Дуже зручні диммери - светорегулятори, які при натисканні на кнопку або при повороті ручки занурюють кімнату в напівтемрява або заливають «денним» світлом. Проте є у них і мінуси: радіоперешкоди, дорожнеча, несумісність з енергозберігаючими лампами. І, звичайно, вимикачі з таймером, фотоелементом або датчиком руху, кожен з яких забезпечить економію електроенергії. Однак вони не цілком підходять для використання в квартирах.