Монтаж світлодіодної стрічки.

Світлодіодна стрічка все частіше використовується в дизайні - світяться кольоровими стрічками прикрашають ніші і арки в квартирах, підкреслюють багаторівневі конструкції, фонтани, басейни, автомобілі. Неймовірно ефектно виглядають стрічки, яскравість і колір яких може змінюватися завдяки контролерам, керованим за допомогою дистанційного пульта.
Світлодіодна стрічка представляє собою гнучку плату, на якій розташовані крихітні джерела світла - світлодіоди. Товщина такої стрічки всього 2-3 мм, а ширина зазвичай не перевищує 10 мм. Крім світлодіодів стрічка оснащена резисторами - обмежувальними опорами. Найчастіше на зворотну сторону стрічки завдано клей, тому її можна просто приклеїти до будь-якої гладкої поверхні, наприклад, до стелі або карнизу будинку.

Переваги світлодіодної стрічки

- економія при експлуатації, низьке споживання електроенергії; - великий термін служби світлодіодів в порівнянні з лампами розжарювання; - відсутність небезпеки перегріву елементів; - широкі дизайнерські можливості завдяки гнучкості і невеликим розмірам стрічки; - можливість управляти окремо яскравістю кожного кольору.

Вибір блоку живлення

Блок живлення повинен відповідати повному навантаженні вироби, слід врахувати також напруга живлення, вологість при експлуатації. Найчастіше напруга живлення стрічки становить 12 або 24В, іноді зустрічаються спеціалізовані вироби в 36В. На виході блоку живлення повинно бути вказано саме ту напругу, яка потрібна для стрічки. При виборі коннектора для підключення до блоку живлення потрібно враховувати ширину стрічки - 8 або 10 мм. При покупці світиться стрічки слід звернути увагу на такий параметр, як споживана потужність. Наприклад, вказана потужність в 4,8 Вт/метр. Її слід помножити на потрібну довжину стрічки в метрах - вийде загальна потужність. Припустимо, для 15-ти метрової стрічки буде потрібно блок живлення не менше 72 Вт Слід додати не менше 20-30% запасу потужності, інакше велика ймовірність того, що він згорить при першому ж перепаді електроенергії. Таким чином, для даної стрічки підійде блок живлення в 100 Вт.
Для експлуатації у вологих приміщеннях або на вулиці використовуються спеціальні герметичні (вологозахищені) блоки живлення і конектори.

Монтаж електричного кола світлодіодним стрічки

Приклеювати стрічку слід лише після того, як вона буде приєднана до інших елементів ланцюга і перевірена. Потрібно заздалегідь спаяти всі з'єднання, підключити диммер або контролер, блок живлення, потім перевірити працездатність ланцюга. Розрізати світлодіодну стрічку можна лише в спеціально позначених місцях, вони відзначені смужками через кілька сантиметрів або позначені намальованими ножицями. Для споювання слід використовувати паяльник, нагрітий до температури не більше 260 градусів, час безпечного нагріву обмежена 10 секундами. Для невеликої світлодіодним стрічки (не більше 5 метрів) можна підібрати готовий коннектор для з'єднання та підключення живлення. Довші стрічки вимагають ручної пайки, оскільки коннектори не завжди можуть забезпечити надійний контакт. Краще підключати довгі стрічки паралельно, в цьому випадку навантаження на струмопровідні елементи буде нижче, і виріб прослужить дольше.Монтаж кольоровий RGB- стрічки слід проводити через RGB-контролер. Чотири дроти, які виходять від стрічки, позначені буквами R, G, B (R (red) - для червоного проводу, G (green) - для зеленого проводу та B (blue) - для синього дроти) і V +, їх слід підключити до 4 входам контролера з відповідними позначеннями. Далі вже готовий контролер підключається до блоку пітанія.Регуліровка яскравості одноколірних неонових стрічок і модулів проводиться за допомогою діммера. Він підключається так само, як і контролер, між стрічкою і блоком живлення. Блок живлення має два виходи - «-» і «+». До них слід під'єднати відповідні дроти від контролера, діммера або світлодіодним стрічки, за допомогою монтажного коннектора або звичайною скрутки. Важливо не помилитися в полюсовке, інакше стрічка може перегоріти. Далі потрібно підключити блок живлення до мережі 220В, за допомогою двожильного дроти. Включивши харчування, слід перевірити роботу стрічки, працездатність контролера. Якщо все працює, можна приклеїти стрічку до поверхні.
Для підключення світлодіодної стрічки в автомобілі блок живлення не буде потрібно, оскільки вихідна напруга якраз складає 12 В.

Установка світлодіодним стрічки

Коли електричне коло зібрана і працює, можна починати монтаж (попередньо від'єднавши контролер). Не слід м'яти стрічку, сильно гнути або піддавати інших механічних впливів. Важливо не пошкодити струмопровідні доріжки, інакше пристрій не горітиме або буде горіти частинами. Максимальний радіус вигину стрічки - 20 мм. Стрічку потужністю більше 7,2 Вт/метр потрібно встановлювати на алюмінієвий або металевий профіль, для забезпечення пожежобезпеки. Якщо планується розташувати підсвічування на металевій поверхні, її слід ізолювати від неї, наприклад, використовуючи спеціальні профілі або канали з матовими або прозорими кришками. Розміщення стрічки прямо на метал, який проводить струм, небезпечно. Поверхня повинна бути гладкою, рівною, чистою, краще додатково її знежирити. Далі потрібно видалити захисне покриття з клейкого шару на зворотному боці стрічки, прикласти її до поверхні і легко притиснути. Знову приєднавши дроти до контролера, діммеров або блоку, перевірити працездатність конструкції і насолодитися оновленим дизайном.