Розумний будинок своїми руками: підбір обладнання.

Вираз «розумний дім» звучить сьогодні все частіше. Найбільш обізнані в технічному відношенні власники житла вже щосили використовують можливості, які пропонують їм виробники різних побутових приладів. Щоб зробити своє життя комфортабельною, зовсім не обов'язково бути інженером. Досить дізнатися, які пристрої вже є на ринку, встановити їх і навчитися користуватися.

Що таке розумний будинок?

У розумному будинку все відбувається як би само собою. Рука натискає на клавішу - і ось вже відкрилася хвіртка, над дверима спалахнуло світло, у ванній заробила пральна машина. Те, про що ще наприкінці минулого століття мріяли фантасти, зараз доступно практично будь-кому. Є фірми, які можуть запропонувати вам повний комплект техніки, встановити її і налагодити. Але при бажанні розумний будинок можна зробити і своїми руками. Для початку вирішіть, які ж саме побутові прилади вам потрібні, які вже є, і що належить докупити. Багато чого у вас і так вже напевно є. Дуже зручно, коли телевізор і відеоплеєр включаються з одного пульта. До цього ж пульту можна підключити і освітлення - спочатку в кімнаті, а потім і у всій квартирі. Пральна або посудомийна машина може сама встановлювати температурний режим, час прання і кількість порошку, кондиціонер може включитися і вимкнутися в потрібну хвилину. Словом, життя в будинку стане легкою і приємною, при цьому всі прилади будуть без всякого вашої участі економити електроенергію, що кілька скоротить витрати.

Вибираємо обладнання

Заглянувши на будь-який форум, де обговорюються господарські справи, ви можете переконатися, що багато задають традиційне запитання - з чого почати облаштування. А починати треба з систематизації. Отже, вам знадобляться: - пожежна сигналізація - системи охорони; - контроль газопостачання; - контроль водопостачання; - контроль температурного режиму; - контроль споживання електроенергії; - контроль за побутовою технікою; - стабілізатори напряженія.Первим справою подбайте про безпеку, як власної, так і того досить дорогого обладнання, яке вам потрібно. Поставте будинок під охорону. Для цього знадобляться відеокамери. Звичайно, камера спостереження повинна бути над вхідними дверима або де-небудь поблизу. У полі спостереження повинні потрапити і вікна. Крім того, знадобиться сигналізація. Краще, якщо систем буде дві - охоронна і пожежна.
Можна влаштувати пожежну сигналізацію так, що у разі появи вогнища загоряння, електроприлади відключаться самі.

Розумне освітлення

Починати облаштування розумного будинку можна в будь-який момент, але найбільше для цього підходить час, коли ви тільки почали будувати. У цьому випадку можна почати зі створення сучасної керованої системи освітлення. Можна вивести її на пульт, а дроти вмонтувати так, що інтер'єр кімнати не буде нічим відрізнятися від звичного. Світло може включатися і в певний час. Це важливо, якщо ви, наприклад, тримаєте вдома рослини, яким необхідний особливий світловий режим.
Світло, яке включається по закладеній програмі, дозволяє створити враження вашої присутності.
Ви зможете також регулювати освітлення ділянки - ліхтарі будуть запалюватися тільки в той час, коли на ділянці хтось є.

Кондиціонери й батареї

У будинку буде підтримуватися потрібна температура і оптимальна вологість. Ви задаєте параметри, а опалення та вентиляція просто включаються або вимикаються в потрібний момент. Система сама контролює свідчення. Можна влаштувати все й так, що температура буде змінюватися в залежності від того, є хто-небудь будинку чи ні. Це одна із сучасних енергозберігаючих технологій.

Щоб все працювало

Ви можете зробити свій будинок повністю автоматизованим або використовувати тільки окремі системи. Системи сигналізації встановлюють зараз багато, в тому числі і ті, хто в усьому іншому дотримується старих традицій. Єдиний пульт управління побутовою технікою - теж уже не диво, як і самостійно викачує програми з інтернету пральна машина. Але що вам знадобиться обов'язково - так це стабілізатори напруги. Справа в тому, що російські електромережі не завжди працюють стабільно, до того ж не у всіх населених пунктах вони розраховані на велику кількість електроприладів. Стабілізатори допоможуть впоратися з цією проблемою не тільки в індивідуальному будинку, але й у багатоквартирному.