Матеріали для утеплення будинку: огляд.

Суворі російські зими з тріскучими морозами і пронизливими північними вітрами висувають особливі вимоги до утеплення будинку. На щастя, на сучасному будівельному ринку існує широкий вибір теплоізоляційних матеріалів для будь-яких будівель.

Мінеральна вата

Цей матеріал також називають кам'яною ватою. При правильному укладанні він чудово утримує тепло, але дає недостатню пароізоляцію і слабо захищає від вітру. Тому мінеральну вату краще укладати під підлогою житлових приміщень. До недоліків цього матеріалу відноситься дрібна мінеральна пил, і працювати з ним слід, використовуючи спеціальний респіратор. Кам'яну вату необхідно закривати в процесі будівництва та експлуатації, інакше птахи можуть зіпсувати матеріал, розтягнувши його на окремі волокна для своїх гнізд.

Утеплювач УРСА

УРСА - один з найпопулярніших утеплювачів. Цей легкий і м'який матеріал дає невелику кількість мінеральної пилу при укладанні. Його істотним недоліком є властивість осідати з часом під власною вагою, тому його не рекомендується використовувати при утепленні стін. У заміських та сільських будинках цим утеплювачем прокладають підлоги і стелі. УРСА плавиться при високих температурах, видаючи сильний задушливий запах. Крім того, в цьому матеріалі люблять влаштовувати гнізда миші. Щоб уникнути неприємного сусідства, утеплювач перед укладанням необхідно обробити спеціальним розчином проти гризунів.
Осідання утеплювача УРСА в стінах можна запобігти, якщо закріпити його за допомогою будівельного степлера.

Базальтова вата

На російському ринку цей матеріал представлений декількома різновидами: БАЗАЛЬТІН, izovol, izorock, rockwool та ін. Базальтова вата значно щільніше утеплювача УРСА, тому її часто використовують для теплової ізоляції парних, ванних кімнат і бань. Цей матеріал не деформується у вертикальному положенні і не представляє інтересу для гризунів. До його недоліків можна віднести велику кількість мінеральної пилу, яке завжди супроводжує процес укладання.

Утеплення пінопластом

Цей спінений матеріал зручний в роботі і не вимагає ніяких засобів захисту при укладанні. Він добре утримує тепло, але не пропускає через себе зайву вологу з внутрішніх приміщень. Його основним недоліком є вразливість до високих температур. Пінопласт може самовозгореться, якщо його розташувати поруч з джерелом тепла.
Всі спінені утеплюючі матеріали через свою структури привабливі для гризунів. Тому їх необхідно надійно ізолювати, перекриваючи мишам всі можливості для доступу до них.

Утеплювач піноізол

Цей матеріал схожий на пінопласт, але має більш дрібної пінної структурою і легко кришиться, перетворюючись на порошок, який може викликати чхання, кашель і алергічні реакції. З пензлем рекомендується працювати в захисній масці. Під впливом вологи матеріал видає неприємний запах. При нагріванні він не займається, але може жолобитися, утворюючи щілини.

Утеплення пінополіетиленом

пінополіетелену добре справляється із захистом від вітру і пароізоляцією. Його часто використовують в якості додаткового шару, що утеплює. Пінополіетилен боїться сонця. Під його променями він перетворюється на крихке і нееластичне речовина, тому цей матеріал необхідно ретельно приховати під зовнішніми шарами обшивки стін або даху.