Робимо ремонт квартири своїми руками.

Один ремонт квартири порівняємо зі справжньою катастрофою. Адже і в моральному, і в матеріальному плані це досить витратний захід. А тому до ремонту, який ви хочете проводити самостійно, необхідно ретельно підготуватися.
В першу чергу необхідно визначитися з видом ремонту - капітальний чи він буде або косметичний, євро або звичайний. Але в кожному разі буде це досить складною роботою.

Вид ремонту

Від виду ремонту безпосередньо залежить і вибір стратегії. Так, наприклад, якщо це буде капітальний, пріоритети одні; косметичний - інші. При капітальному ремонті необхідно враховувати, що перепланування краще заздалегідь узгоджувати, і робити її необхідно тільки по певних правілам.По визначенням, капітальний ремонт включає в себе наступні види робіт: - заміну конструкції підлоги; - вирівнювання стін; - заміну водоканалізаційних мереж і систем; - заміну дверей; - заміну електропроводки; - заміну сантехніки; - облаштування вентиляційної витяжки; - заміну вікон; - додавання декоративних елементів і т.д.Главное відміну косметичного ремонту від капітального в тому, що в процесі виконання робіт змінюється тільки зовнішній вигляд конструкцій будинку без будь-яких глобальних змін. Це можуть бути і заміна підлогового покриття, обклеювання стін шпалерами, фарбування стелі, вікон, дверей, труб, батарей, стояків і т.д.
Перед початком ремонту гарненько продумайте, чого ви чекаєте від нього в підсумку. Так, якщо ваші роботи будуть частково капітальними, варто подбати про пакет дозвільних документів (наприклад, при переплануванні).
Складіть план роботи, який повинен враховувати всі потенційні ремонтні роботи. Іноді варто закласти в цей план і непередбачені варіанти ремонту. Так, наприклад, якщо ви не бачите необхідності в заміні комунікацій, наприклад, стояків води, згадайте, що ці труби цілком можливо є ровесниками будинку (а вони часто бувають вже практично пенсіонерами). Тому їх краще замінити відразу, щоб потім не довелося псувати вже відбувся ремонт повторним розбором конструкцій і заміною труб.
Таке ж правило відноситься і до електропроводки. Адже багато будинків будувалися, коли ще не було такої кількості побутової техніки, а значить, проводка просто не розрахована на таку напругу.

З чого почати

Коли ви визначитеся з видом ремонту, відразу ж постане питання: з чого почати. І на нього часом утрудняються відповісти навіть досвідчені майстри. В першу чергу, звичайно ж, необхідно скласти план робіт і дизайн-проект. Саме ці два документа помітно полегшать вашу задачу, оскільки дадуть візуальне уявлення про те, як виглядатиме квартира в кінці ремонту, і скільки грошей вам доведеться на це все потратіть.Составляя дизайн-проект, врахуйте всі нюанси. Пам'ятайте, що в ідеальному варіанті кожен куточок квартири повинен працювати. Однак це не означає, що всі стіни і підлогу потрібно змусити меблями або технікою. Просто намагайтеся продумати все так, щоб не було лисин чи дивних робочих зон. Скласти проект можна як від руки, накресливши все самостійно, так і за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. Другий варіант зручніше, оскільки володіє об'ємним ефектом, і ви зможете повною мірою оцінити візуальний ефект вашого майбутнього ремонту. Далі вам доведеться підготувати весь будинок до проведення робіт - і неважливо, чи буде це капітальний або косметичний ремонт. Тому приділіть підготовці максимально ретельне увагу. З усіх приміщень потрібно винести меблі і знеструмити кімнати або підсобні приміщення, в яких буде проводитися ремонт в першу чергу. Якщо у вас плануються глобальні роботи, типу заміни стояків і труб, переконайтеся, що подача води перекрита.Затем обов'язково видаліть старе покриття. Так, наприклад, не можна клеїти шпалери на попередні. Навіть в тому випадку, якщо вони гарної якості і дуже дорогі. Адже від впливу рідкого клею нижній шар шпалер може спучуватися, що відразу ж призведе до проблем із зовнішнім виглядом нових обоев.Для початку виконайте найбрудніші роботи - поміняйте вікна, двері, труби або проводку. Адже якщо ви спочатку наклеїте шпалери або побілите стіни, вся грязь і пил робіт заміни осяде на них і весь результат піде насмарку.Еслі же капітальний ремонт раніше частково був виконаний, приміром, уже поміняні вікна, подбайте про те, щоб захистити їх від пошкоджень в процесі подальшого ремонту. Так, наприклад, підвіконня бажано обернути спеціальною плівкою, завдяки якій на підвіконні чи не з'являться подряпини або навіть тріщини. Те ж саме стосується і міжкімнатних або вхідних дверей і т.д.

Черговість робіт

Часто професіонали рекомендують дотримуватися певну черговість виконання робіт. Завдяки цьому, як запевняють вони, результат буде більш ідеальним, і час заощадять помітно. Так, починати ремонт найкраще з ванної кімнати та туалету, потім переходити до дальній кімнаті, а потім поступово пересуватися ближче до виходу. Кухня ремонтується практично в самому кінці - перед корідором.Кроме того, можна зробити роботи більше бюджетними, якщо займатися демонтажем самостійно. Природно, необхідно враховувати і час, коли ви будете виносити двері чи вікна, щоб не виявилося так, що нові вікна вам ще не привезли і не привезуть в найближчі кілька днів.

Вибір і придбання матеріалів

Не старайтесь заощадити при виборі матеріалів. Звичайно, це не означає, що необхідно кидатися на першу пропозицію в елітному магазині. Але й мотатися по будівельних ринків в пошуках змішувача на 10 копійок дешевше теж не стоіт.Лучше все виберіть перевірений торговий центр або той, що користується досить хорошою репутацією, і купуйте матеріали там. Так у вас буде гарантія, що ви не розчаруєтеся в результаті. Пам'ятайте золоте правило - ніколи не беріть матеріали впритул. Краще захопіть додатковий рулон або метр підлогового покриття. Це вбереже вас від біганини в разі, якщо щось піде не так.

Помічники

Щоб ремонт квартири був більш приємним і просувався швидше, візьміть собі помічників. Це можуть бути брати чи сестри, дорослі діти, чоловік або дружина, батьки або друзі. Головне, щоб вам з цими людьми було легко і приємно, тоді й ремонт йтиме на лад.