Пісок для будівельних робіт: Як вибрати правильно ?

Неможливо уявити сучасне життя без бетону. А однією із складових частин цього штучного будівельного матеріалу є пісок. Здавалося б, купити його простіше простого: треба всього лише зробити замовлення і здійснити оплату. Однак треба знати, як правильно вибрати пісок.

Який буває будівельний пісок

Якщо ви вирішили побудувати кам'яний будинок, забетонувати майданчик на дачній ділянці, прокласти бетонні доріжки, звести міцний паркан, вам не обійтися без піску. Залежно від того, де добувався пісок, він підрозділяється на річковий (морської), яружний та карьерний.Речной (морської) пісок видобувається з дна дрібних ділянок водойм за допомогою спеціальних пристроїв. Річковий пісок після просушування можна використовувати без додаткового очищення, оскільки в ньому практично немає домішок глини та інших забруднень. Такий пісок дуже якісний. Морський пісок вимагає додаткового промивання для видалення солей.Наіболее поширений вид піску - яружний. Він же і найдешевший. Видобувається такий пісок за допомогою ковшового екскаватора. У ньому міститься багато домішок, що представляють собою тверді частинки найрізноманітнішої форми. Завдяки чому, такий пісок ідеальний для приготування особливо чіпкого бетонного розчину, використовуваного при кладці і штукатурці.
Але його можна з успіхом застосовувати і у всіх інших видах бетонних робіт.
Кар'єрний пісок містить дуже багато домішок, тому вважається самим низькоякісним. Також у продажу ви можете знайти кварцовий, формувальний пісок.

Як вибрати пісок для будівництва

Вирішуючи, в якої організації ви придбаєте пісок, намагайтеся вибрати надійного, перевіреного постачальника. Ознайомтеся з відгуками про його работе.Качественний і сухий пісок має щільність близько 1300 кілограм на кубометр. Якщо його щільність істотно вище, це означає, що пісок або надто вологий, або в ньому багато домішок (глини, каміння), а це негативно позначиться на якості готового бетону.
Вміст глини в піску не повинно перевищувати 5% (по вазі). Зміст гравію - не більше 0,5%, при цьому максимальні розміри його часток - до 10 мм.
Перед тим як купити пісок, дізнайтеся середньоринкові ціни. Якщо виявиться, що його ціна надто низька, швидше за все, він неважливого качества.Можете провести швидкий і наочний експеримент: висипте жменю піску в банку з чистою водою і розмішайте. Якщо вода сильно помутніє, значить, в піску було багато прімесей.Разумеется, у надійного постачальника, що дорожить своєю репутацією, будуть всі необхідні документи, що характеризують товар. Крім того, такі постачальники мають транспорт для доставки піску клієнтам і можуть відповісти на всі питання, що стосуються його якості та використання при виробництві бетону.