Установка пластикових вікон ПВХ.

Пластикові вікна сьогодні - абсолютний лідер у рейтингу ремонтників. Вони і надійні, і довговічні, і монтуються досить просто. Однак, щоб монтаж ПВХ-вікна був якісним, необхідно дуже чітко дотримуватися інструкції по установці і обробці отворів.
Колір рами, кількість камер в склопакеті, зовнішній вигляд вікна - все це вторинне, запевняють професіонали. Насправді реальну якість вікна ПВХ залежить від того, наскільки правильно воно було встановлене. А це оцінити візуально досить проблематично. Однак якщо ви зважитеся самостійно спробувати свої сили в установці вікна, або у вас буде можливість поспостерігати за монтажниками, оцінити роботу або зробити її на належному рівні, вам допоможе інструкція від професіоналів.

Попередні роботи

Для початку необхідно провести заміри . Адже незважаючи на те, що будинки можуть бути стандартними, кожне вікно індивідуально. Це залежить і від якості будівництва, і від умов експлуатації, і якості матеріалів, з яких вікно було виготовлено. Тому на місце для початку викликається заміряє, який ретельно записує всі наявні показники, уточнює варіант вікна (з двома стулками, однією, поворотні, глухі і т.д.). Далі заміряє передає дані в компанію, яка і розраховує остаточну вартість робіт. Після кошторис представляється на вивчення клієнта, який, якщо згоден з нею, підписує її і оплачує заставу або всю вартість робіт відразу ж. Термін виготовлення вікна складає в середньому близько тижня-двох. Все залежить ще й від часу замовлення. Так, наприклад, якщо замовляти вікна в новорічні свята, процес може розтягнутися ще на 10 днів. Після того як вікна доставлять, вони повинні добу вистоятися. На наступний день приходять монтажники і приступають до установки.

Монтаж вікна: технологія процесу

Для початку, природно, необхідно видалити старе вікно. Будьте готові до того, що процедура ця досить брудна, особливо, якщо демонтаж вікон проводиться в будинках 20-ти, 30-ти і більше старої споруди. В результаті утворюється дуже багато будівельного сміття. Все необхідно прибрати і винести на вільну площадку, щоб звільнити прохід до віконного блоку. Для установки береться тільки сам віконний блок - без склопакетів. Це необхідно, щоб в процесі встановлення не порушилася цілісність композиції, та й просто працювати набагато зручніше, коли зайві деталі не заважають. У коробці попередньо просвердлите отвори для дюбелів (як варіант, іноді просто робляться відмітки для подальшого прикручування блоку до коробки). У середньому інтервал між такими кріпленнями або відмітками повинен бути рівний 700 мм. Схожі отвори робляться і в отворі. Віконна рама вставляється в коробку і прикручується до неї. Далі залишається тільки обробка.

Тонкощі монтажу пластикових вікон

Одна з основних поширених помилок, яку допускають монтажники при установці, - це заповнення стиків тільки поліурітанового піною. Пов'язано це з тим, що незважаючи на стійкість такого матеріалу і його витривалість, він має звичай руйнуватися під впливом атмосферних опадів і ультрафіолетового випромінювання. В результаті піна перетворюється на пил, теплоізоляція порушується, вікно стає непридатним до експлуатації та підлягає заміні.
Пам'ятайте, що неправильно встановлене вікно буде служити вам максимум 2-3 роки. Потім в результаті незворотних змін ви зможете зауважити, що часто промерзає шов або на укосах з'явилися пліснява та грибок. Потрібно переробляти.
Тому всі професіонали радять використовувати установку по ГОСТу. Монтаж вікон по ній передбачає створення вентильованого стику в момент монтажу віконного блоку. Виглядає така технологія наступним чином. Зовні в стик ставлять стислу стрічку, яка пізніше сама розшириться до потрібних розмірів. Виконана вона з еластичного поліуретану. Завдяки цій стрічці стик буде надійно захищений від різних атмосферних факторів. Далі, всередині потрібно заповнити стик монтажною піною і закрити його пароізоляційній стрічкою (вона може бути виготовлена з бутилкаучуку або алюмінієвої фольги). Під віконний злив вікна зазвичай ставлять диффузную стрічку з поліестеру. Вона приклеюється і до стіни, і до коробки вікна.

Оздоблення вікна

Під обробкою віконного блоку зазвичай мають на увазі обробку країв - це і укоси, і відливи. Укоси зазвичай виконують і вирівнюють за допомогою штукатурки. Головний плюс такого матеріалу в тому, що він ідеально підходить для будь-якого типу будинків. Також часто використовується для обробки укосів спінене ПВХ. Матеріал цей відноситься до категорії екологічно безпечних, при цьому додатково збільшує і поліпшує теплоізоляцію вікна. Пластиковий укіс гармонійно виглядає з рамою вікна, створюючи єдине ціле. З'єднуються такі укоси по швах спеціальним герметиком.
Як варіант, ви можете вибрати укоси з натурального дерева. Однак слід пам'ятати, що така обробка буде коштувати на порядок дорожче. Крім того, дерево буває більш примхливим і складним у догляді, ніж пластик.
Відливи повинні надійно захищати вікно від вуличної вологи . Відлив кріпиться безпосередньо до профілю, в якому спеціально для цієї мети є отвір.

Вартість установки вікон

Вартість установки вікон у кожної фірми своя і залежить вона від різних факторів. Це і якість обробки, і її способи, і щільність склопакета, і багато іншого. Правда, варто відзначити, що після того, як ціна буде озвучена (відбувається це після виміру), вона вже не зміниться. Природно, що в Москві встановлення пластикових вікон коштує трохи дорожче, ніж на периферії. Але якщо пошукати, можна знайти і досить бюджетні варіанти навіть у столиці.