Що краще на кухні: мультиварка або пароварка ?

Бажаючи заощадити на кухні вільне місце і не сильно витрачати сімейний бюджет, багато жінок задаються практичним питанням: що корисніше і потрібніше в господарстві - мультиварка або пароварка? На чому якому з цих пристроїв зупинити свій вибір? Щоб прийняти зважене рішення, спочатку слід розібратися, в чому полягає відмінність мультиварки від пароварки.

Функціональні можливості пароварки

Пароварка дозволяє готувати їжу на пару. В її підставі устанавлена ємність, в яку потрібно заливати воду. Коли вода починає закипати, пара надходить у контейнери, в яких знаходяться заздалегідь укладені продукти. Крім того, за допомогою пароварки можна: - розігрівати, а також розморожувати продукти; - готувати продукти різних типів (в комплект пристрою входить декілька ємностей - чаші для рису, підставки для яєць і ін.); - Готувати комплексний обід (кілька страв одночасно) ; - стерилізувати дитячі соски та пляшечки; - підігрівати дитяче харчування; - подрібнювати приготовані страви за допомогою «функція блендера», яка присутня на деяких моделях.

Функціональні можливості мультиварки

Мультиварка - це технічне пристосування, яке є свого роду симбіозом рисоварки, духовки, скороварки і пароварки. Цей пристрій складається з електричного нагрівального елементу, парової системи, каструлі для приготування їжі і процесора, який відповідає за автоматичну роботу даного кухонного приладу. За допомогою мультиварки можна: - готувати на пару; - варити; - піч; - смажити; - гасити; - готувати на грилі. Крім того, мультиварка володіє додатковими функціями: - підігрів готової страви; - відстрочка старту.

Чим відрізняється мультиварка від пароварки

У першу чергу пароварка відрізняється від мультиварки вузькою спеціалізацією. Вона створена для однієї конкретної задачі - приготування їжі на пару. Мультиварка є універсальним приладом, замінюючи повністю або частково кілька різних кухонних пріспособленій.В обох типах кухонних пристроїв можна готувати різні страви. Проте з цим краще справляється мультиварка: за рахунок своєї багатофункціональності вона дозволяє отримати широке розмаїття смаків. У деяких моделях пароварки може виникнути складність з приготуванням деяких продуктів: наприклад, рису та інших круп.Готовіть на пару можна як у пароварці, так і в мультиварки. Але слід враховувати, що для дієтичного харчування більше підходить саме пароварка, оскільки її конструкція дозволяє зберегти вітаміни в найбільш повному обсязі. А тому приготовлена в пароварці їжа найбільш корисна для здоров'я. Використання цього кухонного пристрою дозволяє відмовитися від використання жирів.
Приготовлена на пару їжа особливо рекомендується при дієтичному харчуванні, а також дітям до 5 років, вагітним жінкам і людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
Пароварка дозволяє готувати одночасно кілька страв. У ній передбачено кілька контейнерів для закладки продуктів. Тому її зручно використовувати, коли потрібно готувати на пару відразу кілька страв. Наприклад, вам може знадобитися приготувати одночасно рибу чи м'ясо, а також овочі. В мультиварці можна приготувати лише одне блюдо за раз. А значить, доведеться або окремо готувати ще щось, або обмежитися тільки цим блюдом. З іншого боку, мультиварка відрізняється великою кількістю різних функцій. Для приготування різноманітних страв можна вибрати режими "Гречка", "Плов", "Молочна каша", "Гасіння", "Випічка", "Варка на пару" та інші. За допомогою мультиварки можна пекти пироги, манника, торти, які порадують ваших гостей. Наступна відмінність цих пристроїв кухонної техніки стосується швидкості приготування їжі. Продукти в мультиварки готуються довше, ніж в пароварці. Це не дуже зручно в плані економії часу. Крім того, пароварка простіше в обслуговуванні, вона відрізняється меншим розміром, легко розбирається, а їжа в ній не пригорає. В мультиварці мається антипригарне покриття, але її важче відмити: через різних способів готування в ній залишається більше бруду та жиру.
І в мультиварці, і в пароварці є таймер, завдяки якому можна не стежити за процесом готування. Досить просто виставити час, необхідний для приготування їжі.
Як правило, пароварки обходяться дешевше мультіварок, особливо якщо мова йде про бюджетних моделях. Найбільш дешева пароварка коштує близько 20 $. За такою ціною мультиварку ви, природно, не знайдете. Вона коштує, як мінімум, раз на 2 дорожче. Проте можливо купити і недорогі мультиварки, без зайвих "наворотів" на зразок випічки хліба або варіння джему.

Мультиварка або пароварка: чому віддати перевагу?

Порівнявши пароварку і мультиварку, можна зробити висновок, що у кожного з цих приладів є свої переваги і недоліки. Вибираючи кухонний пристрій, краще виходити зі своїх переваг. Ви можете вибрати пароварку, якщо: - для вас важливіше всього корисність приготовленої їжі; - ви дотримуєтеся дієти; - у вашій родині є маленькі діти, для яких потрібно готувати дитяче харчування, підігрівати пляшечки і соски; - ви хочете заощадити час на приготуванні різних страв ; - ви хочете заощадити і купити дешеве кухонне устройство.Ви можете віддати перевагу мультиварці, якщо: - ви найбільше цінуєте свій комфорт і не хочете обтяжувати себе стоянням біля плити; - ви та члени вашої родини є гурманами і любите готувати різноманітні блюда.Еслі ви все-таки не визначилися в своєму виборі, ви можете почитати відгуки споживачів про ці види побутової техніки на різних спеціалізованих форумах.