Чим різняться водяні та електричні рушникосушки.

Полотенцесушитель у ванній кімнаті необхідний, як і сантехніка. Він виконує не тільки функцію сушки білизни, але і обігріву приміщення, зниження підвищеної вологості, щоб комфортно себе почувати після прийняття ванни і душа. У чому ж різниця між полотенцесушителямі, і який краще?
Все рушникосушки розрізняються за формою, габаритами, поворотним можливостям, наявності додаткових аксесуарів (полкам, гачкам, вішалкам) і функцій, а головне - по теплоносію, який ділить обігрівачі на два основних види.

Водяний полотенцесушитель

Водяний радіатор працює за рахунок системи центрального опалення або гарячого водопостачання. Як правило, в упорядкованих квартирах він вже є, але псує загальний дизайн ванною або заважає здійснити бажану планування. В цьому випадку позбутися від нього можна за допомогою придбання нового.
Є двоконтурні моделі, що нагадують водяні, тільки один контур підключається до системи гарячої води, а другий - до опалення.
Деякі водяні пристрої мають автоматичний терморегулятор, а максимальна температура не перевищує 70 градусів.

Електричний полотенцесушитель

Електричний радіатор кріпиться до стіни або ставиться на підлогу за допомогою спеціальних ніжок, а включається в звичайну розетку 220 вольт. При його монтажі важливо слідувати інструкції, що додається і дотримати правила пожежної безпеки. Електричні моделі бувають: маслонаполненние і з гріючою кабелем. Перші містять ТЕН, який розташований в нижній частині і передає тепло маслу, розподіленому по всьому корпусу. Вони нагріваються від півгодини до години, зате довгий час залишаються гарячими після отключенія.По трубкам іншого типу електричних пристроїв проведено кабель, який нагріває поверхню всього за 15 хвилин, однак так само швидко остивает.В електричні рушникосушки звичайно вбудовуються мікропроцесори, які дозволяють змінювати температуру, підтримувати її, захищати від перегріву, застосовувати функцію таймера для включення і виключення приладу в заданий час, щоб економити електрику. Крім того, існують агрегати з вентилятором, що забезпечує рівномірний розподіл тепла по всьому простору. Вони можуть бути оснащені режимом сушки білизни.

Матеріал виготовлення

Найпоширенішими є рушникосушки з нержавіючої сталі. Вони відрізняються обробленої поверхнею. Найбільш дешеві моделі - забарвлені в білий та інші відтінки, але незважаючи на різноманітність і красу зовнішнього вигляду, вони недовговічні, тому рекомендується вибирати хромований радіатор. Існують ще емальовані обігрівачі, стійкі до високих температур і виникненню тріщин. Є прилади з чорної сталі, які зовні не відрізняються від попереднього типу, а внутрішні стінки покриваються антикорозійним складом. Латунні і мідні моделі виглядають красиво, але насправді вони не практичні через тонких стінок. Таким чином, найнадійнішим матеріалом вважається нержавіюча сталь. До того ж, вона підходить до будь-якого інтер'єру і не кидається в очі. Популярні кольори радіаторів серед покупців - білі, кремові і сірі.

Гарантія на полотенцесушитель

Термін обслуговування при поломках пристрою залежить від виробника. При цьому гарантія не діє в разі появи електрокорозії на водяних виробах. Щоб її уникнути, слід використовувати неметаллический трубопровід з поліпропілену або іншого матеріалу. До того ж, заборонено проводити заземлення електричних приладів допомогою систем опалення та водопостачання.

Який полотенцесушитель вибрати?

Робота водяного полотенцесушителя залежить від наявності гарячої води в трубах і її температури. Тому в літній період він може бути холодним, а в інші пори року ступінь його нагрівання не досягає високих показників. Щоб встановити водяний прилад будинку, потрібно: - при його покупці співвіднести діаметр труби з трубами гарячої води, інакше знадобиться додатково придбати перехідник; - врахувати рівень витримується тиску, який вказується в технічному паспорті; - спочатку звернутися за дозволом на його підключення в житлове управління, яке зобов'язується перевірити пристрій на відповідність вимогам по його характеристикам і, якщо все в порядку, відключити систему гарячого водопостачання в будинку; - викликати сантехніка (бажано з житлового управління) для установки; - перевірити пристрій після підключення гарячої води.Електріческій прилад зручний тим, що його можна встановлювати де завгодно у ванній і інших кімнатах, а при зміні місця проживання перевезти з собою. Мінусом же є додатковий витрата електроенергії, який залежить від потужності.
Потужність полотенцесушителя варто враховувати в залежності від площі кімнати, де він знаходитиметься. Вона варіюється від 100 до декількох тисяч ват.
При сумнівах, які виникли, який полотенцесушитель вибрати, варто звернутися за порадою до фахівця або прочитати відгуки в користувачів в інтернеті. Можна купити відразу два види або комбіновану модель, здатну працювати від двох теплоносіїв - води й електрики, які перемикаються при необхідності.