Монтаж пластикових вікон: на що звернути увагу.

Пластикові вікна міцно увійшли в наше життя. Однак незважаючи на всю свою зручність, вони нерідко викликають нарікання. При цьому більшість скарг стосується не до якості віконної конструкції, а до її зрадливому монтажу.
Якщо розглянути уважно статистику скарг, то найчастіше покупці пластикових вікон скаржаться не на самі конструкції, а на неякісний монтаж. До 90% звернень припадає саме на такі ситуації, коли віконна конструкція перестає задовольняти вимогам замовника через неякісну її установки. Щоб не поповнити сумний список, не пускайте на самоплив процес установки, незалежно від того, наскільки відому фірму ви обрали.

Чим загрожує неправильна установка?

Помилки в монтажі можуть привести до того, що на вікнах буде накопичуватися конденсат, згодом - утворюватися цвіль. Під час дощу може голосно гриміти водозлив, шуміти укоси. Взимку вікна, при їх неправильного встановлення, покриваються полоєм. Подібні ситуації з'являються здебільшого через некомпетентність замерщиков і дилетантизму майстрів, допущені помилки якраз і ведуть до негативних наслідків.
Під час монтажу допускається невелике відхилення від укосу, але воно не повинно бути більше 3 мм на всю довжину.
Коли до вас в будинок приходить майстер, зверніть увагу на те, як він буде працювати, звичайно, порад давати не варто, але дещо можна і уточнити, якщо процес монтажу здасться вам підозрілим.

На що звернути увагу при монтажі вікон

Будь майстер повинен дотримуватися технологію. Приміром, спочатку він зобов'язаний підготувати віконну раму до установки: зняти плівку (якщо цього не зробити відразу, плівка намертво приклеїться до скла), зняти стулки. Установка проводиться строго по вертикалі і горизонту з використанням спеціального вимірювального інструмента. До зовнішньої частини рами, перед тим як починати монтаж, майстер повинен прикріпити захисну стрічку (ПСУЛ) - вона не пропускає пар і вологу. Пароізоляція приклеюється і після установки вікна по всьому його периметру. Ця стрічка - важливий елемент вікна, і саме вона відповідає за довговічність експлуатації конструкції. З стрічкою вікно може прослужити до 20 років і більше, так як монтажний шов буде надійно захищена від вологи і пари. Заповнювати простір між стіною і рамою монтажною піною можна тільки після того, як приклеєна стрічка. При цьому піна може бути двох видів: для робіт в теплу і холодну пору року. Важливо, щоб піна використовувалася в відповідно до температурного режиму, а в разі зимового монтажу конструкції простежте, щоб майстер користувався спеціальним захисним екраном, що утримує тепло. Піна втрачає свої властивості, якщо температура навколишнього середовища -10 градусів і нижче, тому захисний екран необхідний. Складність робіт в зимовий час обумовлює і дещо вищу ціну на послуги, хоча деякі фірми розцінюють зиму як мертвий сезон і не роблять наценок.Уже давно ніхто не проводить монтаж пластикових вікон тільки лише на піну. Як правило, при такому способі установки доводиться проводити ремонт конструкції вже через 3-4 роки. А ось підвіконня ставиться на піну, після чого монтажники заводять його приблизно на 1 см під раму. Зверніть увагу, установка віконного блоку і підвіконня має ГОСТ. Іноді допускається ставити підвіконня без закладу, просто впритул до рами, але такі ситуації, швидше, виняток, а не правило. Буває так, що відстань між вікном і підвіконням велике, і неможливо завести підвіконня всього на 1 см. У цьому випадку за допомогою цементної суміші скорочують відстань - це довше, але якісніше. Стик підвіконня і вікна в обов'язковому порядку обробляється герметиком. Відлив - невід'ємний елемент будь-якого вікна. Підвіконня всередині квартири ви можете ставити коли завгодно, а ось відливи необхідно монтувати разом з вікном ПВХ. В іншому випадку вже з самого першого дощу ви будете шкодувати про такий економії - вода зовні потраплятиме під раму, з часом це викликає значну деформацію конструкції. Добре, якщо знизу відливу майстер прокладе шар піни. Кріплять відливи до спеціального приєднувального профілю шурупами, як правило, через мастику або ущільнювальну стрічку. Обов'язково пам'ятайте про те, що в цегляних і панельних будинках вікна встановлюються по-різному. Правильно розрахувати відстань, на якому слід ставити вікно в тому чи іншому типі будови, здатний тільки справжній професіонал - саме тому звертатися потрібно в компанії з хорошими відгуками і грамотними майстрами.
Щоб гарантувати довгий термін експлуатації, виробники віконних конструкцій можуть пропонувати споживачам і свої, новаторські розробки в монтажі. Про це, як правило, попереджають замовника.

Приймання роботи

Оцінити якість проведених робіт повинна , звичайно ж, приймання. Після того, як монтаж закінчений, замовник повинен все перевірити. Слід багаторазово відкрити і закрити стулки вікна (вони не повинні ні за що чіплятися). Притвор повинен бути близько 8 мм, якщо між стулок пропустити лист тонкого паперу, то назад він повинен виходити з деяким зусиллям. Обов'язково слід видалити всі плівки і наклейки, перевірити цілісність поверхні, відсутність тріщин і подряпин. Особлива увага - фурнітурі. Зацепи, гачки, ручки повинні функціонувати легко, бути справними, зручними. На вікні не повинно залишитися ніяких крапель, все патьоки і плями майстер повинен стирати негайно, особливо, якщо вони перебувають на ущільнюючих елементах - в майбутньому це може порушити герметичність всієї конструкції. Якщо монтаж вікна проведений неправильно або неякісно, переставляти це ж вікно знову сенсу немає, потрібна заміна віконного блоку.