Сучасне підлогове покриття - мармолеум.

Якість та властивості оздоблювальних матеріалів, використовуваних в ремонті вашого житла, можуть безпосередньо позначитися на вашому здоров'ї. Щоб не завдати шкоди організму, віддавайте перевагу екологічним матеріалам, перевіреним часом. Один з них - мармолеум - сучасне підлогове покриття, технологія виробництва якого зародилася ще кілька століть тому.

Що таке мармолеум

Мармолеум - сучасне екологічне підлогове покриття, яке придбало справжню популярність лише в останні роки.
Мармолеум нерідко називають натуральним лінолеумом, хоча насправді це швидше продуманий маркетинговий хід, оскільки у цих матеріалів дуже мало спільного.
Мармолеум виготовляється виключно з натуральних компонентів. Серед них - смоли хвойних дерев, лляне масло, джут, пробкова крихта. Завдяки цим компонентам виходить міцний і зносостійкий матеріал. Мармолеум можна укладати прямо на стяжку, оскільки він поставляється на власній коркової підкладці, що забезпечує відмінну звукоізоляцію. Це підлогове покриття здійснюється у вигляді рулонів або плиток різного розміру. Другий варіант набагато більш поширений на ринку, оскільки рулонний мармолеум досить складно різати і укладати.

Властивості і плюси мармолеума

Мармолеум рекомендують використовувати навіть там, де підлога піддається агресивному механічного впливу. Цьому підлогового покриття не страшні каблуки, падіння предметів, меблі, подряпини, численні прибирання, прямі сонячні промені. Саме тому його можна з однаковим успіхом використовувати як в дитячих кімнатах, так і в торгових залах магазинів. Натуральні смоли, що входять до складу мармолеума, забезпечують одну з його унікальних особливостей: з часом він стає лише міцнішим. Крім того, це підлогове покриття має бактерицидні властивості, слабо запалюється, а при горінні не виділяє канцерогенних або отруйних речовин.

Недоліки мармолеума

Мармолеум не відрізняється високою пластичністю. Плитки з цього матеріалу можуть кришитися по краях і обламуватися під час неакуратної різання. Якщо протягом декількох років на підлозі, покритій мармолеум, стоятиме важкі меблі (шафа, диван), можливе утворення вм'ятин.
Мармолеум відноситься до числа вологостійких матеріалів, але все ж заливати його водою не рекомендується. Якщо вода тривалий час буде потрапляти в сполучні пази, можливо розбухання бічних зрізів.

Як вибрати мармолеум

За допомогою мармолеума ви зможете створити безліч цікавих малюнків, які перетворять вашу кімнату і стануть її гармонійним стилістичним доповненням. При виборі покриття відштовхуйтеся від дизайну статі, який хочете отримати. Великі компанії, що випускають це підлогове покриття, пропонують вже готові колірні рішення, які можна замовити по фото. Якщо ж ви хочете проявити фантазію, купіть плитки мармолеума 2-3 різних кольорів, щоб створити малюнок за власним бажанням Віддайте перевагу перевіреним виробникам мормолеума, серед яких - Forbo, Click.Цена покриття залежить від товщини, дизайну, складу і виробника і може варіюватися від 600 до 1500 руб за кв. м.