Як виготовляють дзеркала.

Здавна існує повір'я, що часто дивиться в дзеркало людина віддає свою життєву енергію відображенню, яке існує в іншому, задзеркальному, світі. Якщо згадати, що довгий час при виготовленні дзеркал використовувалася ртуть, випари якої вкрай токсичні, - стануть зрозумілими причини появи стародавнього застереження.
Інструкція
1
Сучасне виробництво побутових дзеркал втратило свою саму шкідливу складову - ртуть замінена сріблом, іноді використовується алюміній. Необхідний мінімальний набір для виробництва майбутньої відбиває поверхні: лист скла, тонкий абразив для його шліфування, знежирюючі речовини, демінералізована вода для промивання, олово, розчин солей срібла, реактиви для хімічної реакції відновлення, фарба для нанесення захисного шару.
2
Звичайні листи скла переносяться конвеєром на ділянку промивки та шліфування порошком-абразивом - окисом церію, нестійкого редкоземельного металу з сімейства лантаноїдів. Обидві поверхні скла доводяться до ідеальної гладкості, а потім промиваються гарячою дистильованою водою, розчинюючої можливі жирові забруднення і не залишає слідів з причини повної демінералізації. Така чистота необхідна для створення ідеального відбиває шару металу, адже взаємодія з рештою на склі мінералами (у разі промивання водою звичайної) спричинило б за собою дефекти покриття.
3
На черзі - підготовка скла до сріблення. Так як безпосередньо на скляній поверхні срібло закріпитися не може, на допомогу приходить тонкий шар рідкого олова, який напилюють на відшліфоване і знежирене скло. Ось з ним при додаванні необхідних реактивів і вступає в хімічну реакцію розчин солей срібла.
4
В результаті затвердіння срібла на склі утворюється плівка з відображає поверхнею, вкрай нестійка, м'яка і вимагає нанесення захисного шару. Перевірені в темряві і не мають дефектів в покритті (дільниць, що не відображають, а пропускають світло) листи переносять до чергового етапу.
5
Покриття з м'якого срібла вимагає ефективного захисту. Менш довговічне дзеркало має на тильній поверхні просто товстий шар спеціальної фарби. Збільшує термін служби готового виробу напилення на срібний шар тонкої плівки міді, на який потім наноситься в два прийоми товстий шар фарби. Всі ці процеси проходять з проміжною сушкою при різних температурах. При черговій перевірці якості виявляються ділянки з дефектами у вигляді бульбашок і точок, залишаються бездоганні фрагменти, відбракування вирізається і йде в бій.
Зверніть увагу
Технологія використання у виробництві дзеркал не тільки ртуті і срібла, але також бронзи і золота - прийом, випробуваний давним-давно. Отражавшиеся в таких дзеркалах особи мали більш приємний теплий відтінок, ніж відображення на срібних і ртутних поверхнях. Тоді ж з'явилися легенди про дзеркало, який робить вічно прекрасної свою власницю.
Корисна порада
Без плоских дзеркал немислимий повсякденний побут, опуклі і увігнуті, або сферичні, - використовуються в оптичних приладах, підсилюють освітлення, виконуючи роль рефлекторів. Технологія нанесення на них відбиває шару приблизно однакова.