Дієта для підвищення гемоглобіну.

Запаморочення, слабкість аж до непритомності, блідість, погіршення стану шкіри, волосся і нігтів можуть бути ознаками низького рівня гемоглобіну. Переконатися в діагнозі легко - достатньо здати загальний аналіз крові. І якщо ваші побоювання підтвердяться, вам необхідно буде змінити ваш режим харчування.

Що таке гемоглобін

Гемоглобін - це железосодержащий білок. Зв'язуючись з червоними кров'яними тільцями, він переносить кисень, насичуючи їм всі тканини й органи. При нестачі заліза концентрація гемоглобіну в крові знижується, і він вже не здатний забезпечувати в повному обсязі всі потреби організму. Таке захворювання називається анемія.
Нормальний рівень гемоглобіну - 120-140 г/л у жінок і 130-160 г/л у чоловіків.

Що потрібно їсти, щоб підняти гемоглобін

Для того щоб підвищити рівень заліза природним шляхом, необхідно правильно харчуватися. Вчені з'ясували, що найкраще цей елемент засвоюється з тваринної їжі. Обов'язково включіть у ваш раціон яловичину (цей вид найбільш багатий залізом, втім, будуть корисні і інші види м'яса), а також субпродукти: легені, нирки і, особливо печінку. А ось риба не надто допоможе підвищити рівень заліза в організмі. Куди корисніше буде налягати на морепродукти: креветки, молюски, а також чорну ікру.
Під час дієти для підняття рівня гемоглобіну намагайтеся пити більше рідини. Бажано робити пару ковтків кожні 30-40 хвилин.
Хоча залізо засвоюється з рослинної їжі гірше, ніж з продуктів тваринного походження , тим не менш у сподіваються на підвищення свого рівня гемоглобіну вона повинна бути на столі. Вельми багаті залізом бобові - сочевиця, квасоля, горох, соя і боби. Принесе організму користь хліб з житнього або пшеничного борошна. З каш найкориснішою виявиться гречана. Якщо ви дотримуєтеся дієти для підняття гемоглобіну, стежте за тим, щоб цей гарнір з'являвся у вас на столі кілька разів на неделю.Фрукти та овочі також допоможуть заповнити недолік заліза. Намагайтеся якомога частіше вживати яблука, шпинат, буряк, моркву, цвітну капусту, банани. Рекордсменом же за змістом необхідного для вас мікроелемента є гранат. Корисні будуть і зернятка граната, і сік. З ягід залізо містять суниця, малина, смородина, шипшина.
Якщо ви вегетаріанець і не вживаєте м'ясо, то, крім збагачення раціону залізовмісними продуктами рослинного походження, вам необхідно приймати і залізовмісні препарати, призначені лікарем.

Тонкощі дієти

Слід дотримуватися деякі нюанси під час дієти, які дозволять вам оздоровити організм. Вживайте якомога більше вітаміну С, можна разом з продуктами, що володіють його підвищеним вмістом, а можна у вигляді вітамінних комплексів. А от від кальцію і кальційсодержащей їжі краще відмовитися. Тимчасово перестаньте пити молоко, їсти сметану, йогурти, сир або принаймні обмежте їх кількість. Також варто замінити чай і каву трав'яними відварами.