Як і чим лікувати шпору на п'яті.

П'яткова шпора являє собою кісткові виступи у формі гачка на поверхні кістки. Основні симптоми даного захворювання - пекуча, гострий біль при опорі на п'яту. Є кілька варіантів лікування п'яткової шпори.
Вам знадобиться
  • - мазь або гель від болю в суглобах;
  • - ортопедичні устілки або подпяточнікі;
  • - картопля;
  • - бинт;
  • - поліетилен.
Інструкція
1
При виникненні п'яткової шпори рекомендується звернутися до лікаря, який призначить вам необхідне обстеження. Для підтвердження діагнозу призначають рентгенограму і здачу крові на біохімію (щоб виключити ревматичні захворювання). Важливо також визначити причину виникнення цієї недуги. Чим точніше доктор встановить причини розвитку шпори, тим ефективніше буде лікування.
2
Лікування шпори направлено на ліквідацію запального процесу і хворобливих відчуттів. Від самого шипа можна позбутися тільки хірургічним шляхом. Медикаментозний спосіб лікування включає в себе використання гелів і мазей для боротьби із запаленнями в суглобах. Біль пройде протягом двох тижнів. Іноді роблять ін'єкції в п'яту, позитивний ефект буде видно вже після дворазового застосування.
3
Фізіотерапевтичний метод лікування п'яткової шпори включає в себе використання таких процедур: магнітотерапія, ударно-хвильова терапія, електрофорез, лазерна терапія. Лікар може призначити також спеціальний лікувальний масаж або гімнастику, що включає в себе комплекс вправ, які спрямовані на поліпшення кровообігу.
4
Використовуйте спеціальні подпяточнікі або ортопедичні устілки, які допоможуть полегшити стан. Звичайно, такі пристосування коштують зовсім недешево, але зате вони дозволять розподілити навантаження на всю стопу, знімаючи біль з п'яти, що буде також сприяти успішному лікуванню.
5
Можна використовувати на додаток до основного лікування народні рецепти, які допоможуть зменшити біль і зняти запалення. При сильних болях в області п'яти непогано допомагають картопляні компреси. Для приготування візьміть бульба картоплі, ретельно вимийте його і натріть на дрібній тертці разом з шкіркою. Накладіть кашку на п'яту, зверху поліетилен, зафіксуйте бинтом і залиште компрес на добу. Міняйте картопляний компрес щодня протягом тижня.