Як і коли створювалася Біблія.

Біблія - збірник окремих текстів релігійного характеру, написаних різними людьми в різні часи (передбачається, що протягом 1500 років). Цікаво те, що всі тексти витримані в єдиному стилі оповідання, що описує історію самого життя, немов різнокольорові намистини, пронизані єдиною ниткою, як символом вічного Буття - всепроникного, різноманітного і незмінного.
Інструкція
1
Перші біблійні тексти були висічені на камені (знамениті Десять Заповідей). Пізніше стали використовувати мідні пластини і сувої (з пергаменту і папірусу).
2
Прийнято вважати, що першою людиною, що об'єднав всі ці розрізнені оповіді, був натхненний Божественної Силою книжник Ездра. Так, в 450 р до різдва Христова (Р.Х) виник Ветхий Завіт. Ця перша частина сучасної Біблії постійно поповнювалася новими оповідями, аж до 397 р до Р.Х. Причому перший текст датований приблизно 1521 р до Р.Х., а останній був дописаний в 397 р до Р.Х. До того часу Старий Завіт вже налічував 39 глав, не рахуючи 14 приданий (апокрифічних додавань). Втім, останні так і не увійшли в остаточний канонізований варіант Біблії, так як не згадувалися в збереглося староєврейською варіанті першоджерела.
3
До кінця 70-х років ІІ століть було завершено перший переклад найбільш повного варіанту Старого Завіту з івриту на давньогрецький, відомий як Септуагінта (результат праці 72-х перекладачів), для Олександрійської бібліотеки в Єгипті. Зараз він є надбанням Британського Музею.
4
Усні оповіді про Ісуса почали записуватися його учнями приблизно з 50-х по 90-і роки н.е. Після закінчення земного шляху святих апостолів їх послідовники почали по крупицях збирати все воєдино. До 200 року чотири Євангелія та основні писання були визнані Церквою і об'єднані в другу книгу Біблії - Новий Заповіт, що налічує 27 глав. З цього часу сувої замінили першими зшитими зошитами, які називали "кодекс».
5
Ченці старанно переписували ці папірусні книги, перевіряли ще їх за кількістю рядків, букв і ключовим словам. Однак неточності були неминучі, враховуючи холод, убоге висвітлення і втому. Іноді переписувачі вносили власні роз'яснення замість оригінального тексту. Можна уявити відсоток спотворення, якщо навіть кожен зробив по одній помилці.
6
У міру поширення вчення Христа Біблія почала переводитися на всі можливі мови світу. До початку 19 століття налічувалося більше 70 перекладів. Для перекладу Біблії на давньослов'янське мову в 863 р, двом християнським просвітителям, Кирилу і Мефодію, довелося винайти алфавіт - прообраз нинішньої кирилиці. На сучасну російську мову Біблія переводилася частинами: в 1821 р в світ вийшов Новий Завіт, в 1875 г. - Старий Завіт.