Поради щодо вибору плиткового клею.

Плитковий клей - це облицювальна суха суміш, необхідна для укладання керамічної або кахельної плитки, натурального або штучного каменю та інших матеріалів. Купуючи клей, слід відштовхуватися від використовуваного матеріалу, умов проведення робіт, поверхні.
Якщо ви хочете облицювати керамічною плиткою або керамогранітом ділянку кухонної стіни біля плити і мийки, ванну кімнату або камін, вам знадобиться плитковий клей. Звичайно, можна по-старому скористатися цементно-піщаним розчином, але зараз так мало хто поступає, адже у продажу скільки завгодно марок спеціальних плиткових клеїв! Тим більше деякі марки клею міцні, термостійкі. Однак такий достаток може заплутати потенційного покупця. Як вибрати найбільш підходящий плитковий клей?

Від чого залежить вибір плиткового клею

Вибір сухої суміші залежить від типу і розміру облицювального покриття. Плиткові клеї підрозділяються на дві групи: виготовлені на цементній основі, і на основі синтетичних смол. Якихось принципових відмінностей між цими групами немає, можна з успіхом користуватися як цементним клеєм, так і сінтетіческім.Еслі ви будете працювати з керамічною плиткою невеликих розмірів (наприклад, розміром 20х20 або 20х30 сантиметрів), вам цілком підійде простий і недорогий клей типу Петромикс -Основа, Юніс 21 або Плитонит А. Він забезпечує досить міцне зчеплення, і при цьому водостійкий. З його допомогою ви без проблем облицюєте, наприклад, ванну кімнату або кухню, при цьому плитка буде добре держаться.В тому випадку, якщо розміри вашої плитки більше, або ви плануєте облицювати підлогу, вам знадобиться клей, що дає більш міцний шов. Тоді краще придбати клей марки Петромикс К, Плитонит В або Юніс 2000.
Ці ж марки плиткових клеїв добре підійдуть для керамогранита.
Якщо ж ви плануєте накласти облицювальну плитку поверх старого шару плитки або на дерев'яну або скляну основу, вам знадобиться ще більш чіпкий клей. Тоді бажано придбати облицювальну суху суміш марки Плитонит С, Петромикс КУ.Ну, а якщо мова йде про облицювальних роботах з використанням важких, масивних плиток, наприклад, при зовнішнім облицюванні цоколя або приміщень, підлоги яких піддаються підвищеним навантаженням (спортзали, автосалони, склади, магазини тощо), тоді вам не обійтися без клеїв типу Юніс граніт.В тих випадках, коли вам треба облицювати, наприклад, камін, знадобиться термостійкий клей. Вам цілком підійде марка Плитонит Вт («високотемпературний»), який зберігає свої якості при нагріванні до 600оС. Цього більш ніж достатньо, адже зовнішня поверхня каміна не нагрівається до таких велічін.Как бути, якщо вам потрібно облицювати поверхню мозаїчними плитками? Для цієї мети існують плиткові клеї білого кольору. Наприклад, Белфікс («Білий фіксуючий»), який забезпечує надійне зчеплення мозаїки з основою, і при цьому не спотворює кольори покритія.Еслі необхідно облицювати ємність, що постійно знаходиться у воді (наприклад, басейн, чашу фонтану або декоративна водойма), для такої мети добре підійде клей марки Юніс-бассейн.Словом, вибирати є з чого! Все залежить від того, яке покриття і на яку основу ви будете класти, а також, в яких умовах воно буде надалі експлуатіроваться.Даже початківець майстер-отделочник, ніколи раніше не займався облицюванням, може успішно впоратися з цим завданням, якщо уважно прочитає інструкцію по застосуванню клею і буде строго слідувати їй. Також дізнатися про використаний клеї можна у фахівця, що посідає цим видом робіт. Це стосується буквально всього: вибору марки клею, підготовки розчину, і безпосередньо самого процесу облицювання.

Скільки знадобиться клею

Для того щоб уникнути зайвої роботи і зайвих грошових витрат, вам необхідно попередньо вирівняти поверхню-основу. Якщо вона досить добре підготовлена до облицювання, досвідченому майстру-плиточнику буде цілком достатньо накласти на неї шар клею товщиною близько 4 міліметрів.
Для кращого зчеплення рекомендується також нанести трохи клею на внутрішню поверхню облицювальних плиток, але зовсім небагато, причому не суцільним шаром, а в одному-двох місцях.
В середньому 5-кілограмового пакета сухого плиткового клею при розведенні його в правильній пропорції і гарній підготовці поверхні, яка підлягає облицюванню, повинно вистачити на один квадратний метр. Зрозуміло, можливо невелике відхилення в ту чи іншу сторону. Однак, суттєве перевищення витрати клею однозначно свідчить або про недостатню кваліфікацію майстра, або про погану підготовку поверхні. Тому не слід жаліти сил і часу, щоб як слід вирівняти поверхню перед подальшої облицюванням. Поспіх може привести в кращому випадку до підвищеної витрати клею (і, відповідно, до зайвих грошових витрат), а в гіршому - до того, що облицювання з часом почне тріскатися або обсипатися. Якщо в цій справі ви новачок, краще проконсультуватися у фахівця.