Будуємо самі криничний будиночок.

Якщо на дачній ділянці або власному обійсті у вас відсутній водопровід, і ви користуєтеся водою з криниці, слід потурбуватися про будівництво спеціального колодязного будиночка.

Навіщо криниці будиночок

Будиночок над колодязем одночасно виконує кілька функцій: захищає воду від попадання сміття, листя, які переносяться вітром, дощової води і є додатковим елементом дизайну вашої садиби. Погодьтеся, красиво оформлений будиночок, будь то звичайний навіс, двосхилий дах або справжня російська хатинка, відмінно впишуться в садовий інтер'єр будь-якої ділянки. Так що не бійтеся експериментувати, тим більше що при будівництві ви можете використовувати найрізноманітніші матеріали. Природно, вони повинні вдало поєднуватися з усім оформленням вашого саду.

Матеріали для будівництва

Найпоширенішими матеріалами, які використовують для створення колодязного будиночка, є дошки, обрізні та необрізні, колоди, брус. В даному випадку все залежить від задумки майстра і його можливостей. Також вам знадобляться цвяхи, будівельні скоби. Для оформлення та оздоблення підійдуть фанера, попередньо оброблена оліфою або лаком, сайдинг-панелі, для даху відмінний матеріал - черепиця, шифер, ондулін. При цьому не обов'язково терміново бігти в будівельний магазин і купувати там все підряд. Спочатку пошукайте у себе в коморах, можливо, основна частина потрібних для колодязя речей у вас вже є. В цьому випадку ви значно заощадите на витратних матеріалах. Тільки після ретельної ревізії в підсобках, на горищі можете вирушати за покупками.
Не забудьте про декоративному оформленні вашого будиночка - наличниках і різних спеціальних наклейках.

Зведення колодязного будиночка

Ретельно продумайте, яким буде будиночок у вашого колодязя. Потім потрібно зробити креслення, ретельно все розрахувати і продумати кожну деталь вироби до дрібниць. Найпростіший у виконанні спосіб споруди - звичайний короб, що прикриває колодязь. Для нього вам потрібно збити ящик без дна, розміром трохи більше вашого колодязя. А потім петлями зверху приєднати до короба двері або дві (все залежить від вашого бажання) .Також можна спорудити справжній маленький будинок, склавши його зі зрубу, бруса, збивши з дощок. Але при цьому не забудьте зробити для будиночка фундамент, для нього достатньо викопати по периметру колодязя траншею глибиною 20-40 см і втопити в ній підставу споруди. З бічної сторони залиште місце під двері. Для декору можете розмістити з інших сторін будиночка вікна або виконайте їх імітацію. В цьому випадку будиночок буде більше схожий на справжній. Тепер потрібно подумати про надколодезной частини споруди, тобто даху. Для неї потрібно на верхній частині зрубу спорудити кроквяну конструкцію та ґрунтовно закріпити її розташовуються через 30-50 см дошками.
Покрити покрівлю будиночка можна металочерепицею, шифером або все тими ж дошками.
Звичайно ж, ви можете купити вже готовий криничний будиночок. Але все ж найкраще його змайструвати самостійно, а потім з гордістю демонструвати його знайомим.