Водопостачання приватного будинку з колодязя.

Давно минули ті часи, коли проживання в приватному будинку було пов'язане з побутовими незручностями: туалет, розташований на вулиці, відсутність водопостачання та пічне опалення. Сучасні технології дозволяють провести в приватний будинок всі необхідні для комфортного життя комунікації. Щоб забезпечити водопостачання, буває достатньо і виритого поруч з будинком колодязя.

Автономне водопостачання приватного будинку

У тих випадках, коли підключення до загальноміських мереж водопостачання неможливо, власникам заміських приватних будинків доводитися задуматися про те, як забезпечити автономне водопостачання. В цьому випадку існує три варіанти - забір води з природних водойм, подача води зі свердловини або з колодязя. На користь колодязя є кілька серйозних аргументів. Вирити колодязь обійдеться набагато дешевше, ніж пробурити артезіанську свердловину, глибина якої обчислюється кількома десятками метрів, а гарантії, що водоносний шар буде досить потужним, немає. Роботи з копання колодязя цілком по плечу будь-якій людині, котрий володіє мінімальним набором навичок. Правильно виритий і споруджений колодязь служитиме вам довгий час, забезпечуючи необхідною кількістю води. Цією водою ви будете користуватися абсолютно безкоштовно, якщо не рахувати витрати на її подачу в будинок. Особливо вагомим доказом на користь колодязя є і те, що вирити його ви можете без всяких на то офіційних дозволів.

Де викопати колодязь

Якщо на сусідніх ділянках вже викопані колодязі, ви можете проконсультуватися з сусідами про те, де залягають водні пласти. Є й народні методи визначення оптимального місця, в яких фахівці використовують металеві рамки, прутики у формі рогатини і навіть виноградну лозу. В крайньому випадку, ви можете замовити геологічне дослідження ділянки та геологи, пробуривши кілька свердловин, визначать вам місце розташування водного шару. Місце розташування колодязя необхідно буде узгодити з сусідами і з сан-епідемстанциі вашого району.
Врахуйте, що за існуючими СНіПам навколо колодязя повинна бути санітарно-захисна зона радіусом 50 м, в якій не повинні знаходитися корівники, курники, відстійники, звалища, септики і пр.

Як викопати колодязь

Роботи по копанні колодязя найкраще проводити в найспекотніший час року - з червня по вересень, коли рівень води у водоносному шарі найнижчий. Копати можна як вручну, видаляючи землю за допомогою бадді, так і механічним способом. Набір інструментів, який може знадобитися, залежить від того, як глибоко розташовані водоносні шари. Для зміцнення стінок колодязя використовують дерево, цегла та бетонні кільця. Найзручнішими і популярними є бетонні кільця - вони запобігають проникненню в яму потоків води з поверхні і не дають грунту руйнуватися. Крім того, для колодязів використовуються кільця великого діаметру, що згодом значно спрощує обслуговування та чистку, а також установку насосів.
Пам'ятайте, що роботи з копання колодязя необхідно здійснювати з дотриманням всіх вимог техніки безпеки і обов'язково користуватися каскою.
Останнє бетонне кільце, а їх може бути 6 або 7, спирається на водотривких шар, але його можна і заглибити, щоб збільшити обсяг води, яка збиратиметься на дні колодязя. Кількість водяних жил, які почнуть виходити на поверхню, повинно бути не менше трьох, щоб вони змогли забезпечити хорошу наповнюваність. На дні колодязя необхідно зробити гравійний фільтр, який запобігає замулюваність і замутненность води при роботі глибинного насоса. Щоб вода в колодязі залишалася чистою, і в неї не потрапляв сміття, обов'язково зробіть на нього кришку, крім того, раз на 2-3 роки колодязь необхідно буде чистити. Непогано буде, якщо ви зможете передати воду на експертизу і переконатися в тому, що вона цілком придатна для пиття.

Система водопостачання з колодязя

Основними елементами такої системи будуть: насос, труби водоводу, автоматичні пристрої, що регулюють подачу води та інші допоміжні механізми та обладнання. Для подачі води можна використовувати глибинний (занурювальний) або зовнішній насос. Його вибір залежить від того, як далеко від житлового будинку розташований колодязь. Якщо він знаходиться неподалік, є сенс встановити зовнішній насос, який коштує дешевше і цілком здатний забезпечить водопостачання на відстані до 10 м. Насос кріпиться на металопластикових або поліетиленову трубу, яка укладається в утеплену траншею, щоб запобігти промерзання в зимовий період.То, як ви організуєте водопостачання всередині свого будинку, багато в чому залежить від потреб вашої родини. В тому випадку, коли ви будете проводити водяне опалення, доцільно поставити в підвалі великий накопичувальний бак, встановити колектор. В цьому випадку вам потрібно буде використовувати і водонапірна реле, за допомогою якого можна буде контролювати рівень грунтових вод. Коли сім'я невелика і в будинку не використовується водяне опалення, накопичувальний бак може і не знадобитися. У простому випадку в будинку встановлюються фільтри і автоматична система, що підключає насос, а також робиться внутрішня розводка до точок підключення води - раковинам, ванні, пральній машинці і унітазу.