Водяна тепла підлога - опалення без радіаторів.

Існує чимало способів опалення приміщення: традиційне радіаторне опалення, технологія «електричний тепла підлога», технологія «водяна тепла підлога» і т.д. Причому останній спосіб з кожним роком стає все популярнішим і популярнішим.

Переваги водяного теплої підлоги

Принцип роботи «водяного статі» той же, що і у звичайній радіаторної системи опалення: гарячий теплоносій подається по трубах і обігріває приміщення. Але на відміну від традиційного способу опалення, водяна підлога володіє величезною кількістю преімуществ.- Тривалий експлуатаційний період (термін служби полімерних труб, які використовуються при монтажі цієї опалювальної системи, становить приблизно 50 років) .- Економія на споживаної теплоенергії до 12% .- Рівномірний обігрівання приміщення без холодних або перегрітих зон.- Забезпечення комфортного теплового режиму: 21-22оС на рівні ніг і 20оС на рівні голови. - Усунення вогкості, але при цьому і не пересушивание повітря, забезпечення оптимальної вологості в приміщенні. - Відсутність радіаторів в приміщенні збільшує корисну площу, а значить дає широкі можливості господарям будинку в плані створення унікального дизайну інтер'єру.
В квартирах з центральним водопостачанням пристрій водяного статі заборонено.

Особливості пристрою водяного статі

Технологія «водяна тепла підлога» може використовуватися як в громадських і промислових містах, так і житлових будівлях. Існують два різновиди водяних підлог: настильні та бетонні. При настильною системі монтаж теплої підлоги виконується без стяжки. У другому ж випадку заливається бетонна стяжка. Обов'язкові компоненти такої опалювальної системи: полімерні або металлополімерниє труби, теплоізоляційні матеріали, насос, що забезпечує циркуляцію води в опалювальній системі, колектори з фітингами й кріплення. Найбільшою популярністю в даний час користується бетонна система теплих підлог. Монтаж цієї системи опалення можна розділити на наступні етапи: - ділення приміщення на ділянки, - покриття поверхні термоізоляцією, - укладання арматурної сітки і труб, - обпресувальні роботи, - заливання бетонної стяжки, - чистове покриття полов.На першому етапі площа приміщення ділиться на невеликі ділянки, максимальний розмір не повинен перевищувати 40 квадратних метрів, а співвідношення сторін - 1: 2. Після на попередньо очищену основу підлоги укладається теплоізоляційний матеріал (в ідеалі використовувати пінопласт або пенотекс). Між окремими секторами водяного статі, а також по периметру приміщення вистилають демпферну стрічку. А поверх теплоізоляційного матеріалу укладають поліетілен.Рекомендуемий розмір осередків арматурної сітки становить 150 х 150, при цьому перетин прутка повинно складати 4-5 мм. Поверх арматурної сітки укладаються труби з кроком 80-300 мм (вони кріпляться до арматурної сітки за допомогою пластикових хомутів). Існує кілька способів монтажу труб: подвійна змійка і змійка, а також спіраль зі зміщеним центром і т.д.
Не слід кріпити труби до арматури занадто жорстко, оскільки при щільному кріпленні може статися деформація стяжки.
Після закінчення монтажних робіт виконується опресовування системи (вона проводиться з метою виявлення механічних пошкоджень), заливається бетонна стяжка і виконується монтаж чистового оздоблювального матеріалу.