Підсвічування на кухні: Як провести самостійно.

На сьогоднішній день дуже модно і зручно робити підсвічування кухні не тільки на стелі. Тепер, використовуючи світлодіодне освітлення, яке не тільки красиво виглядає, але і дозволяє економити, підсвічувати можна будь-яку область приміщення. Застосовуючи світлодіоди, можна не тільки освітити, але і візуально розширити простір кухні, що особливо необхідно в малогабаритних квартирах. Слід зазначити, завдяки декоративної функції не втрачає популярності і приховане освітлення.

Підсвічування світлодіодною стрічкою

Особливо популярні останнім часом стали світлодіоди завдяки своєму м'якому світлу, який допомагає створити приємну атмосферу, повну затишку. Монтаж світлодіодної стрічки являє собою простий і не дуже трудомісткий процес. Тому Led-стрічки знаходять все більш широке застосування для оформлення різних приміщень. Отже, підсвічування з світлодіодним стрічки являє собою гнучку плату, на якій розміщені світлодіодні елементи. Led-стрічкою зручно висвітлювати не тільки меблі, але і робочу стіну. Ще одна перевага світлодіодів - різні кольори, які дозволяють створити відповідну атмосферу в інтер'єрі будь-якого стилю. Так для кухні з дерева добре підійдуть світлодіоди теплих кольорів: жовтого або оранжевого, а от якщо у вас кухня в стилі хай-тек, то в цьому випадку правильним буде використовувати світлодіоди сріблястих або синіх відтінків. Обідня зона, підсвічена багатобарвним світлодіодним стрічкою, буде виглядати більш затишно і легко розташовувати до відпочинку. З усього різноманіття світлодіодів краще всього вибирати стрічку з силіконовою ізоляцією, яка врятує проводку, якщо вас затоплять сусіди. Ще одна конкурентна перевага світлодіодів в тому, що їх можна встановлювати в самих важкодоступних місцях і там, де інші джерела освітлення встановити просто неможливо. Особливо креативно і модно в інтер'єрі кухні виглядає стільниця з Led-підсвічуванням. Світлодіодами можна висвітлити і цілий кухонний гарнітур, щоб освіжити і оживити знайомий інтер'єр. Купуючи світлодіодну стрічку, не забудьте про блок живлення. А для багатобарвної стрічки ще потрібно буде придбати і контролер. Перед початком монтажу фахівці рекомендують скласти план підсвічування і уважно прочитати інструкцію, яка додається до будь-якого світлодіодному набору. Для зручності кріплення стрічки одна з її сторін забезпечена клейовий основою. Але перед тим як зняти захисну плівку і приклеїти світлодіодну стрічку в потрібному місці, не забудьте обробити поверхню меблів спиртовим розчином. Якщо з якихось причин стрічка не тримається і відпадає, її можна приклеїти до поверхні клеєм. Також необхідно підготувати і саму стрічку, з'єднавши її за допомогою дроту з тумблером і блоком живлення, керуючись вказівками з інструкції. При цьому стежите за правильним і безпечним з'єднанням проводів. Пам'ятайте, що згинати світлодіодну стрічку можна тільки під кутом рівним двом сантиметрам в діаметрі. Завдяки клейовий основі світлодіодної стрічки кухонні меблі, будь то шафа, полиці або ніші, можна висвітлити і знизу. Дуже красиво буде виглядати, якщо підсвітити скляну поверхню шафи для посуду.
Зверніть увагу: довжина світлодіодної стрічки не повинна бути занадто довгою. Інакше, через те, що на початку ланцюга більш сильне напруження, найближчі до джерела живлення лампи будуть швидко перегоряти.

Освітлення кухні прихованим підсвічуванням

Якщо для вашої родини кухня - це улюблене місце «вечірніх посиденьок», тоді слід подбати про якісне освітленні. Щоб вибрати кращий варіант підсвічування, потрібно точно визначити, в якій зоні світло повинне бути яскравий, а де можливий варіант більш приглушеного освітлення. Вибір лампового освітлення для кухні досить широкий: підвісні і поверхневі, однолампові і багатолампові, лампа розсіяного світла та енергозберігаючі джерела світла. Як доповнення, можна зробити декоративну підсвітку всієї стелі або окремих зон. Завдяки спеціально розробленим лампам, сьогодні є можливість зробити навіть кутовий світло. Таке просте і гармонійне оформлення, тим не менш, виглядає досить оригінально і підходить для більшості інтер'єрів. Здійснюючи монтаж освітлення кухні, дуже зручно застосовувати стельові конструкції з гіпсокартону, які допомагають приховати всі дроти і надають зовнішньому вигляду приміщення «родзинку». Встановлювати стельове освітлення потрібно уважно, дотримуючись деякі правила. Простягаючи дроти, обов'язково використовуйте спеціальні негорючі і герметичні рукава. Не забувайте використовувати розпаяні коробки в місцях з'єднання проводів. Правильно вибирайте провід, виходячи з загального навантаження всіх джерел світла. Щоб стеля мав більш естетичний вигляд, фахівці рекомендують приховувати видимі частини джерел світла і розміщувати їх зсередини спеціальних гіпсокартонних ніш. Здійснюючи монтаж короба з гіпсокартону, суворо стежте за тим, щоб кожен кут не мав стиків. Зверніть увагу на те, що прикріплювати лампи усередині короба слід не занадто далеко один від одного, інакше вони дадуть слабке джерело світла і тим самим зіпсують зовнішній вигляд всього приміщення, зробивши його тьмяним. Якщо ви не є електриком, тоді не варто здійснювати самостійний монтаж прихованого освітлення. На відміну від установки світлодіодних стрічок, приховане освітлення вимагає деяких професійних знань і навичок.
Врахуйте, що правильно розташовані лампи прихованого підсвічування повинні висвітлювати не менше половини відбиває.
Завдяки правильно підібраному освітленню можна вирішити багато дизайнерських завдань: приховати занадто висока стеля, візуально розширити маленьку кухню або надати занадто «нудного» приміщенню відсутню родзинку. Сучасні технології дозволяють вибрати і самостійно встановити як точкове, так і рівномірне освітлення на будь-який смак і для будь-якого приміщення.