Що таке питна дієта ?

Серед різноманітних способів, розроблених для зниження ваги, все більшої популярності набуває питна дієта, за допомогою якої можна позбутися більш ніж від 10 кілограмів за місяць.

Що з себе являє питна дієта

Не варто думати, що ця система всього лише утиск організму в поживних речовинах і переклад його на одну лише рідина в надії на схуднення. В першу чергу дана методика має на меті очищення організму і приведення його в тонус, що можливо при відмові від звички вживати набагато більшу кількість їжі, ніж необхідно для щоденних потреб людини. За час проходження даної дієті шлунок скорочується, повертаючись до своїх природних розмірами, і після виходу з неї залишається лише зберегти звичку вживати в їжу порції невеликого розміру, не йдучи на шляху обжерливості. І в цьому випадку досягнуті результати гарантовано збережуться, слід лише витримати саму дієту і перейти на здорове харчування. Сама методика розрахована на місяць, перші 10 днів якого орієнтовані на таку їжу, при прийомі якої вага буде йти найбільш інтенсивно. Наступні 10 днів організм звикає до нового для нього способу життя, а в останню декаду місяця отримана звичка лише закріплюється, дозволяючи стабілізувати вагу, тому виходити з дієти не важко.
При всьому тому, що питна дієта не передбачає голодування, слідувати їй необхідно після консультації лікуючого лікаря, оскільки ряд протипоказань у неї є.

Меню питної дієти

Чітких рекомендацій з підбору продуктів в даній дієті не існує , потрібно лише пам'ятати про те, що в перші 10 днів дозволені лише м'ясні та овочеві бульйони, чаї, натуральні соки і компоти без додавання цукру, молочні і кисломолочні продукти в рідкому вигляді. Після закінчення 10 днів раціон можна урізноманітнити, додавши в меню дві порції білкової їжі, в якості яких можна взяти рецепти для приготування м'яса або риби на пару, а також сир або невелика кількість сиру. Жирність обираних білкових продуктів повинна бути мінімальною, тому дозволені лише дієтичні сорти м'яса і риби, а також знежирений сир. В останню фазу дієти одна з білкових порцій замінюється на овочеву, в результаті чого меню стає ще більш різноманітним. Але при виборі овочів слід відмовитися від картоплі і бобових, тому що вони занадто важко засвоюються і досить калорійні.
Так як подібне харчування створює суттєве навантаження на нирки, то при наявності захворювань даних органів її краще не використовувати.

Протипоказання до дієти та її особливості

Протипоказанням буде не тільки захворювання нирок, але і вагітність і підлітковий вік, коли організму потрібно максимально різноманітне харчування. У цих випадках схуднути на питної дієті реально, але не безпечно. Набагато корисніше для здоров'я буде дотримання одного питного дні на тиждень, ніж спроба скинути вагу ціною власного здоров'я.