Пральна машина в ванній: планування, підключення.

Пральна машина давно стала одним з найпоширеніших і необхідних видів побутової техніки. У більшості випадків її встановлюють у ванній кімнаті. Однак при установці машинки можна зіткнутися з низкою проблем.
Просторі ванні в квартирах сучасного планування дозволяють без праці здійснити установку пральної машини. Якщо ж ванна кімната невеликої площі (як, наприклад, в так званих «хрущовках»), розміщення пральної машини може перетворитися на проблему. Тому перед тим як купувати і встановлювати цю побутову техніку, треба як слід все продумати і прорахувати.

Як встановлювати пральну машину у ванній кімнаті

Якщо ваша ванна кімната має велику площу, ви без проблем розмістіть в ній практично будь-яку модель побутової пральної машини. Тут вже неважливо, яка ємність її барабана, і система завантаження білизни - горизонтальна або вертикальна. Головне - дотриматися нижче вказані правіла.Не встановлюйте пральну машину впритул до ванни, душовій кабінці або умивальника. Адже підвищена вологість погано впливає на її електронну «начинку» і може привести до перебоїв в роботі техніки, або зовсім вивести її з строя.Постарайтесь розташувати її поблизу водопровідних і каналізаційних труб, а також розетки електроживлення. Так ви захистите себе від ряду додаткових робіт, пов'язаних з установкою придбаної техніки. Якщо все-таки вам не вдалося встановити машинку поблизу труб, зробіть так, щоб всі деталі і елементи були в безпеці. Навіть в просторій ванній кімнаті пральну машину необхідно розмістити так, щоб вона якомога менше заважала вільному пересуванню, адже так ви будете почувати себе комфортнее.Не слід також розміщувати на кришці машини корзину для білизни, миючі приналежності і т.п. Адже електронна «начинка» розташовується безпосередньо під цією кришкою, і навіть малий прогин може викликати збій в її работе.Еслі же ваша ванна кімната досить тісний, в будь-якому випадку пральна машина буде встановлена дуже близько від ванни, душової кабіни, або раковини умивальника. Ваша задача - розташувати її так, щоб вона дозволяла більш-менш вільно переміщатися по ванній кімнаті і проводити маніпуляції з навантаженням-вивантаженням білизни. А це, насамперед, залежить від розмірів пральної машини. Для маленьких ванних кімнат переважніше придбати вузьку машину з барабаном невеликої ємності. Для таких приміщень найкраще купити пральну машину з вертикальним завантаженням, як правило, вона займає менше місця, більш зручна при використанні. У будь-якому випадку краще вибрати пральну машину надійного, перевіреного виробника. Наприклад, Bosh або Candy.
Уважно ознайомтеся з виробниками, технічними характеристиками пральних машин, почитайте відгуки в інтернеті.

Як підключити пральну машину до комунікацій

Якщо з підключенням пральної машини до лінії електроживлення зазвичай не виникає жодних проблем, особливо в будинках сучасної споруди (потрібна лише розетка із заземленням), то монтаж системи затоки/зливу вимагає часу і усілій.Залівний шланг пральної машини одним кінцем повинен бути підключений до заливному патрубку, а іншим - до водопроводу. Найкраще зробити це в такий спосіб. Зніміть в санвузлі якусь гнучку підводку (наприклад, через яку наповнюється зливний бачок унітаза), підключіть до неї фитинг-трійник, після чого встановіть підводку заново. Бажано такий фітінг-трійник з краном на отходящем в сторону патрубку. Після чого підключіть заливний шланг до цього крану. Ваша пральна машина буде «забезпечуватися» водопровідною водою, а при необхідності її подачу можна буде перекрить.Слів відпрацьованої води можна здійснити двома способами: або закріпити зливний шланг на бортику ванни, щоб вода стікала в неї, або встановити під раковиною умивальника новий сифон, оснащений боковим відводом для підключення зливного шланга. Обидва ці способи має і «плюси», і «мінуси». Вибирайте за своїм усмотренію.Еслі довжини заливного шланга, прикладеного до пральної машини, виявиться недостатньо для підключення до водопроводу, придбайте більш довгий. Правда, якість магазинних шлангів найчастіше виявляється низьким, а фірмові шлаги, які можна купити в сервіс-центрах, вельми дорогіе.Обязательно ущільните підмоткою різьбове з'єднання заливного шланга з водопроводом! В якості підмотки, можна використовувати, наприклад, ФУМ-стрічку або льон (пеньку), змащений герметиком типу УНІПАК.
У тому випадку якщо всі роботи проведені акуратно і ретельно, пральна машина не тільки буде справно працювати, але і послужить хорошим додатковим елементів інтер'єру вашої ванної кімнати.
Якщо ж (а в деяких будинках-хрущовках це не рідкість) ваша ванна кімната настільки мала за площею, що розмістити в ній навіть невелику пральну машину вельми проблематично, доведеться встановлювати її на кухні.