Бронхіти у дітей: способи лікування.

Бронхіт - захворювання, яке часто зустрічається у дітей дошкільного віку. В основному розвиток патології провокують різні інфекції, які регулярно підхоплюють малюки в дитячому саду.

Симптоми бронхіту - як відрізнити від ГРЗ і ГРВІ

Зазвичай респіраторно-вірусні інфекції добре піддаються лікуванню і при правильній терапії зникають без сліду через дві-три тижні. Чого не можна сказати про бронхіті, який при невмілому лікуванні може тривати і місяць, і два, перетікаючи в гостру обструктивную форму. Причому перші симптоми бронхіту практично не відрізняються від звичайних ГРЗ або ГРВІ. Трохи піднімається температура, з'являється нежить і нечастий «сухий» кашель. Саме він повинен насторожити маму. Відходження мокроти утруднено, а це означає, що вона накопичується в легенях, викликаючи важкі захворювання, в тому числі і бронхіт. Надалі може виникнути запалення дихальних шляхів, їх набряк, який утруднює дихання. Дитина кашляє надсадно, не може зупинитися, червоніє. Посилюються симптоми вночі, так як в горизонтальному положенні дихальні шляхи ще більш перекриваються.
Бронхіт - найбільш часте захворювання легеневих шляхів. Розвивається в бронхах. Найважче протікає у дітей дошкільного віку, слизова яких найбільш схильна запаленню.

Як лікувати бронхіт - перша допомога малюкові

При перших ознаках захворювання обов'язково зверніться до лікаря. Якщо хвороба не запущена, з нею можна впоратися без допомоги антибіотиків. Оглянувши дитину, лікар призначить лікування. Швидше за все це будуть жарознижуючі препарати (в тому випадку, якщо температура у дитини вище 38,5 ° C), сиропи і настойки, що містять мукалтірующіе кошти, а також ліки, що містять фенспирида гідрохлорид. Вони мінімізують кількість мокротиння, виводячи її з легких. Їх починають приймати після того, як «сухий» кашель перейшов у «вологий», «продуктивний», як його називають лікарі.
Морське повітря, насичене йодом, прекрасно впливає на бронхи, створюючи природний імунітет від хвороб. Щоб малюк не хворів в період інфекцій, проводите з ним на море три-чотири тижні щороку.

Що робити, якщо кашель не проходить

Якщо протягом півтора - двох тижнів лікування поліпшення не виникає, кашель не проходить, зверніться до лікаря повторно. Можливо, почалося запалення легеневих шляхів, яке потрібно лікувати антибіотиками. Не бійтеся цих ліків. Нове покоління засобів набагато більш нешкідливо, ніж попереднє. І побічні ефекти у вигляді деякої млявості або сонливості з успіхом перекриваються швидкістю позбавлення від самих запущених захворювань.