Як вибрати психолога.

Вирішивши звернутися за психологічною допомогою, як можна більш відповідально поставтеся до вибору фахівця, який буде вам цю допомогу надавати. Від правильного вибору залежать вирішення проблеми, з якою ви йдете до психолога, ваш психологічний комфорт, відносини з собою і зі світом.
Інструкція
1
Для початку визначтеся, чи готові ви до групової роботи або вас більше приваблює індивідуальна терапія. Перевага групової роботи - в підтримці людей з подібними проблемами, можливість порівняти власний досвід з досвідом інших людей і переконатися в його неунікальності, навчання різним стилям вирішення проблем і взаємодії з навколишнім світом. Крім того, робота в групі часто економічно більш вигідна.
2
Індивідуальна робота з психологом або психотерапевтом більш підійде яскраво вираженим интровертам, людям з високим ступенем тривожності, замкнутим, недовірливим (за винятком спеціальних групових тренінгів, спрямованих на вироблення впевненості в собі), крім того, індивідуальна робота передбачає більш детальне опрацювання вашої особистої ситуації. Виберіть формат індивідуальних зустрічей. Якщо у вас немає можливості відвідувати психолога особисто, вам слід знати, що дуже невелика кількість фахівців готово працювати по листуванню через очевидно невисокої ефективності цього способу спілкування з клієнтом. Багато останнім часом застосовують формат скайп-сесій або телефонних консультацій для дистанційної роботи.
3
Оберіть найбільш підходяще вам напрямок психотерапії. Вибір на сьогоднішній день досить багатий, так що спиратися краще на особисті переваги - наприклад, якщо ви не налаштовані на тривалу, не менше року, роботу, то психоаналіз вам не підійде. Крім того, багато психотерапевти зараз поєднують в роботі кілька методів.
4
Дуже багато залежить від особистості психолога, його кваліфікації, практичного досвіду. При виборі вам допоможуть рекомендації знайомих. Однак враховуйте, що їх особистий досвід не збігається з вашим, а значить, те, що підійшло їм, не обов'язково підійде вам. Зверніть увагу на освіту спеціаліста. Якщо це психолог-консультант, він повинен мати вищу освіту за спеціальністю «психологія». Психотерапевт отримує, на додаток до нього, медичну або психологічну освіту за спеціальністю «клінічна психологія», а також проходить спеціалізацію по конкретному виду терапії. Добре, якщо диплом фахівця виданий відомим вузом, а не філією невідомого недержавного інституту.
5
Наявність стажу практичної роботи обов'язково, і чим він більше, тим краще для вас. Не соромтеся запитувати про те, чи проходив психолог підвищення кваліфікації, полягає він в будь-яких міжнародних асоціаціях, чи проходив фахівець особисту терапію (це обов'язкова умова для практикуючого психолога). Якщо ваш психолог зацікавлений в клієнтах, володіє достатньою кваліфікацією і високим ступенем відповідальності, позитивні відповіді на ці запитання ви почуєте раніше, ніж встигнете їх задати.
6
Ваше особисте враження багато значить. Перша зустріч з психологом одночасно і показова, і ні - багато особисті та професійні якості виявляються тільки в процесі роботи, однак якщо людина з першого погляду викликає у вас недовіру і відторгнення, краще пошукати іншого психолога, до якого ви будете відчувати більше довіри - так ваша робота з ним буде результативніше.
Корисна порада
До того як почати проходження терапії, пошукайте публікації обраного фахівця, якщо вони є, вивчіть його особистий блог або сайт.