Оформлення інтер'єру вітальні в класичному стилі.

Класика вічна - вона знаходиться поза часом і простором. Це безперечне твердження можна сміливо віднести і до класичного стилю в інтер'єрі вітальні, який вже не одне століття займає гідне і почесне місце серед дизайнерських напрямків.

Класичний стиль і його різноманітність

Класичний стиль - поняття досить широке, що включає в себе цілий ряд стильових напрямків, що утворилися в мистецтві протягом багатьох століть. Проте, всі вони - і класицизм, і ампір, і бароко, і рококо, і сучасний класичний стиль черпають своє натхнення в мистецтві Стародавньої Греції та Риму - античної класики. Інтер'єр в класичному стилі виглядає завжди трохи помпезно, манірно, строго і, головне, дорого. Тому класичний дизайн якнайкраще піде саме для інтер'єру просторої вітальні. І якщо для людини, що належить до богеми, будуть ближче хай-тек, модерн, ретро або фьюжн, то вітальня в класичному стилі стане найвдалішим вибором для людини з ділової сфери, солідного бізнесмена.Решів оформити головну кімнату в квартирі (а саме такою і є вітальня) в класичному стилі, спочатку треба визначити, в якому саме напрямку рухатися. А саме, що саме варто взяти за основу - строгий, стриманий класицизм XVIII століття, чудовий, благородний ампір, розкішне бароко або грайливе рококо. У кожному разі оформлення вітальні в сьогоденні, історичному класицизмі може дозволити собі не кожна людина, т.к. це передбачає великі площі, вимагає придбання раритетної, можливо, антикварних меблів, дорогої обробки каменем та іншими матеріалами. При бажанні створити у вітальні благородну, з натяком на розкіш, атмосферу класичного стилю цілком можливо, задовольняючись і більш розумними засобами. Але для цього треба добре знати основні визначальні риси цього стилю.
Класичний стиль в інтер'єрі вітальні припускає наявність просторої кімнати. У маленькому залі створювати помпезний і строгий інтер'єр досить складно і навіть недоцільно.

Основні риси класичного стилю в інтер'єрі

Головні риси класики для інтер'єру вітальні - це витриманість стилю. Тут немає місця випадковим предметам і тонам палітри. У класицизмі головує симетрія, чіткі геометричні форми, сувора структура і підпорядкованість всіх елементів інтер'єру, включаючи меблі, декор та аксесуари. Класичний стиль (а не натяк на нього) має на увазі наявність в інтер'єрі вітальні таких архітектурних елементів, як колони, пілястри, капітелі, портики, розетки, ліпнина. Зовсім не обов'язково, щоб ці елементи були функціональними (несучими) і в повному наборі. Цілком достатньо нема кого декоративного згадки. Крім цього, в залі повинні бути великі вікна, що дають багато світла. Якщо приміщення знаходиться в звичайному будинку зі стандартними вікнами, то потрібний ефект можуть створити великі дзеркала в дорогих дерев'яних або металевих рамах.
Помірна, сувора розкіш - одна з головних ознак інтер'єру в класичному стилі. Головне тут - знайти «золоту середину», щоб істинний стиль не перейшов в розряд гламуру або жалюгідною підробки.
Загальний колорит вітальні в класичному стилі повинен бути витриманий в зближених, благородних тонах. Стандартними вважаються пастельні гами: блакитний, бірюзовий, сіро-зелений, пісочний, кремовий відтінки в поєднанні з білим, який цілком може бути домінантним кольором. Білий колір в класичному інтер'єрі вітальні створить відчуття розкоші і, одночасно, легкості простору. Особливо, якщо його поєднувати з позолотою і натуральним каменем. Важливо враховувати і розташування виходу вікон. Для північної і західної сторони найбільш вдалим буде теплий колорит в пісочних, персикових тонах у поєднанні з темними меблями з мореного дуба або махагони. А для сходу і півдня краще підібрати прохолодний колорит - зелений, бірюзовий, блакитний, сріблястий з меблями світлих відтінків (береза, горіх, слива) .Стени класичної вітальні зазвичай обробляють штукатуркою або розписом, шпалерами, тканиною, дерев'яними панелями. Якщо перевага віддана шпалерам, то вони повинні бути з якісного паперу або тканини, стриманих тонів з витонченим симетричним візерунком (наприклад, в смужку), можливо, з позолотою. Стик стін і стелі найкраще декорувати бордюром в класичному стилі. Варто звернути увагу і на сам стелю. Ліпнина в формі кола, в центрі якого розташовується люстра - типова ознака класичного інтер'єру. Пол в інтер'єрі класичного стилю повинен відповідати загальній респектабельності. Тому не варто стелити звичайний ламінат або дерев'яні дошки. Найкраще підійде дорогий набірний паркет, мармурове покриття або наливна підлога, однотонний або з класичним орнаментом.Мебель - основоположний елемент інтер'єру, в класичній вітальні повинна бути з натуральних порід дерева, з дорогою оббивкою. Письмові столи і крісла з крученими ніжками, етажерки та комоди під старовину (або антикваріат), масивні плательні і книжкові шафи з позолоченими ручками. Всі предмети меблів класичного інтер'єру повинні знаходитися строго в одному стилі та способі, бути з однаковою породи дерева. Виняток може скласти зонування вітальня. Тоді меблі кожної зони буде відрізнятися за формою і кольором. Наприклад, обідня зона - білі меблі, а зона відпочинку - горіх або махагони. Велику увагу варто приділити і текстилю. Характерні для класичного стилю щільні, важкі портьєри з таких тканин як жаккард, оксамит, велюр, атлас у поєднанні з легковажним і пишним тюлем. Ламбрекени, кисті, бахрома - все це буде цілком доречно для створення класики в інтерьере.Любое стильовий напрям в інтер'єрі не виглядатиме завершеним без джерел освітлення та аксесуарів. Кришталева багатоярусна люстра або витончена металева люстра з декількома плафонами у вигляді свічок - ідеальний варіант для класичної вітальні. Найкраще підібрати і настінні бра в одному стилі з головним освітлювальним приладом. Крім цього, настільні лампи на металевих, декорованих під «антик» ніжках, мармурові та бронзові статуетки, позолочені канделябри, респектабельний овальний килим з коротким ворсом з натуральної вовни завершать картину вітальні в класичному стилі.