Як вибрати лляне масло.

Лляна олія дуже корисно, оскільки містить багато незамінних жирних кислот, серед яких є і омега-3. Цей продукт використовують в невеликих кількостях і виключно в сирому вигляді. Лляне масло можна купити в аптеці, але іноді воно продається і в продуктових магазинах.
Інструкція
1
При виборі льняного масла зверніть увагу на колір продукту. Якісне масло - золотисто-коричневе. Колір може мати різну інтенсивність, яка залежить від ступеня очищення. Гарне лляне масло - прозоре, воно не має мутного осаду.
2
При покупці льняного масла подивіться на етикетку. На ній обов'язково має бути написано, що продукт виготовлений способом холодного віджиму. Температура виготовлення такого масла не перевищує 45оС. Якщо вказаний який-небудь інший спосіб приготування, це технічний продукт, який не годиться в їжу.
3
Звертайте увагу на дату виробництва: масло, віджате з льону, зберігається 1 рік з моменту виготовлення. Подивіться на колір і розмір пляшки. Оскільки лляне масло руйнується на світлі, воно повинно продаватися тільки в темному посуді. У цього продукту невеликий термін придатності, отже, воно повинно бути розфасоване в пляшки невеликого обсягу.
4
Зберігайте куплене лляне масло в темному і прохолодному місці (в холодильнику) не довше терміну, зазначеного на етикетці. Після розтину упаковки використовуйте масло протягом 1-2 місяців. Вживаючи несвіже лляне масло, замість жирів омега-3 можна перенаситити організм вільними радикалами.
5
Перед вживанням понюхайте масло. Якісний продукт має специфічний, але приємний аромат. Смак льняного масла також специфічний, може мати невелику гірчинку. Якщо лляне масло неприємно пахне і сильно гірчить, це означає, що воно втратило свої корисні властивості.
Зверніть увагу
Смажити продукти на лляній олії не можна, так як воно при нагріванні миттєво окислюється і стає небезпечним для здоров'я.
Корисна порада
При зберіганні пляшка з олією повинна бути щільно закрита кришкой.Льняное масло, Нагрівшись до температури вище кімнатної, необхідно викинути або використовувати в технічних цілях.