Вибір кондиціонера для квартири.

Кондиціонер - це пристрій, необхідне для підтримки оптимальної температури в приміщеннях. Деякі моделі цього пристрою очищають повітря. Перший кондиціонер був винайдений в 1902 році.
Кондиціонер давно став необхідним засобом для комфортного життя, особливо в країнах з жарким кліматом. Деякі росіяни також обладнують свої квартири, приватні будинки або офіси цієї корисної технікою. Наприклад, під час аномально спекотного літа 2010 року, попит на кондиціонери виявився настільки великий, що були розкуплені всі запаси. На щастя, така погода у нас трапляється рідко, тому не варто поспішати з придбанням першого-ліпшого кондиціонера. Спочатку необхідно дізнатися, на які параметри слід орієнтуватися.

Як вибрати хороший кондиціонер

Кондиціонери, залежно від обсягів приміщень, для яких вони призначені, поділяються на побутові, напівпромислові і промислові. Для квартири або приватного будинку знадобиться побутової кондиціонер. У свою чергу, такі прилади бувають моноблоковими і двохблокові (спліт-системами). Як неважко зрозуміти із самої назви, всі елементи моноблочного приладу розміщені в одному корпусі, що зменшує його розміри і вартість. Однак такий прилад має підвищену гучністю, також він обмежений по потужності. У спліт-системах же найбільш громіздка і гучна частина приладу, що містить компресор, монтується зовні житлового помещенія.Із побутових кондиціонерів до моноблоковим відносяться віконні та мобільні. До спліт-систем - настінні і стельові, а також канальні і касетні (для квартир великої площі або заміських котеджів). Найпростіший і дешевий кондиціонер - віконний. Колись він був найбільш поширеним, але зараз його набувають набагато рідше. Справа в тому, що при його установці порушується теплоізоляція житлового приміщення. Крім того, такий прилад досить галасливий, незважаючи на те, що його компресорний блок знаходиться на уліце.Наіболее часто клієнти набувають настінні спліт-системи. Вони мають ряд переваг: відносно недорогі, досить потужні, малошумні, невеликі за размерам.Существует чимало виробників, чиї кондиціонери користуються заслужено високою репутацією. Насамперед, це такі компанії, як Daikin, Mitsubishi Electric, Fujitsu General (усі - Японія). Особливо високо котирується продукція компанії Daikin, що є визнаним лідером в проектуванні і виробництві кондіціонеров.Блізкі до них за якістю кондиціонери компаній Hitachi, Toshiba (Японія), LG (зібрані в Південній Кореї) і Panasonic (зібрані в Малайзії) .Классом нижче, але також цілком якісними, вважаються кондиціонери, вироблені уже згаданими компаніями Panasonic (зібрані в Китаї), LG (зібрані в Туреччині), і південнокорейськими фірмами Hyundai, Samsung, General Climate.
Цей список, зрозуміло, не повний. Є ще цілий ряд компаній, що виробляють хороші і якісні кондиціонери.
Якщо вам колись не доводилося купувати такі прилади, наведіть довідки , як про компанії-виробників, так і про моделі кондиціонерів, почитайте відгуки на різних форумах. За допомогою інтернету можна швидко зібрати всю необхідну інформацію.

Яка потужність кондиціонера вам знадобиться

Тут важливо дотримати «золоту середину». Надто потужний прилад буде споживати надмірну електроенергію, а надто слабкий не охолодить приміщення до комфортної температури. Тому постарайтеся запам'ятати просту і корисну формулу: S = 10P. Тут S - площа приміщення, де буде встановлений кондиціонер (у квадратних метрах), а Р - потужність цього кондиціонера (в кіловатах). Тобто якщо прилад призначений для житлового приміщення площею 20 квадратних метрів, то його потужність повинна скласти 20/10 = 2 кіловати. Зрозуміло, допустимо незначне відхилення в більшу або меншу сторони. Крім того, необхідно врахувати додаткові фактори.
Наприклад, якщо вікна приміщення виходять на південну сторону, воно буде сильно нагріватися, і знадобиться більш потужний кондиціонер.
Варто Чи купувати кондиціонер, який може працювати не тільки на охолодження, але і на обігрів? Це залежить не тільки від фінансових можливостей потенційного покупця (адже такі моделі коштують значно дорожче), але й від кліматичних умов. Якщо, наприклад, у вашій місцевості тривалий спекотне літо і коротка м'яка зима, навряд чи доцільно купувати реверсивний прилад, здатний нагрівати повітря в приміщенні. Краще просто утеплите віконні прорізи перед початком зіми.Еслі ж ви все-таки вирішили купити реверсивний кондиціонер, постарайтеся вибрати прилад з системою очищення воздуха.После придбання приладу, виникне проблема його монтажу. Самостійно можна встановлювати лише мобільні кондиціонери, а всі інші прилади повинні монтувати кваліфіковані фахівці. Тому навіть якщо ви - майстер на всі руки, не варто займатися цим особисто.