Принципи вибору меблів для дитячого садка.

До вибору меблів для дитячого садка необхідно підходити з великою відповідальністю і компетентністю в даному питанні. Нерідко батьки замовляють для оснащення групи, в якій знаходяться їхні діти, найяскравішу і красиву меблі. Однак такий фактор, як естетично привабливий вигляд меблів не є визначальним, і на перше місце висуваються її безпеку, функціональність і відповідність санітарним нормам і стандартам.

Меблева компанія

Вибираючи меблеву компанію, перевагу слід віддавати тим з них, які виділяють створення дитячих меблів в окреме провадження. Адже даний процес має на увазі злагоджену роботу висококваліфікованого персоналу і використання якісного сучасного обладнання. Компанія-виробник повинна мати всі необхідні сертифікати і документи, пов'язані з виробництвом меблів для дітей.

Відповідність стандартам

Виробництво меблів для дитсадків регламентовано вимогами СанПіН і ГОСТами. Незважаючи на те що це в якійсь мірі обмежує сміливу фантазію дизайнерів, які бажають створювати незвичайні моделі ліжок і стільців, для дітей ці норми служать гарантом безпеки та збереження здоров'я. Використання меблів, відповідної санітарно-гігієнічним нормам, не призводить до порушення постави і не викликає проблем із зором, але навпаки запобігає стомлення, знімає м'язове напруження.

Основні вимоги

Основними вимогами до дитячих меблів є простота, міцність і легкість конструкцій, використання тільки відповідних ГОСТам матеріалів, відповідність віковій категорії дітей, відсутність гострих кутів. Також необхідно враховувати висоту стелажів для іграшок, яка не повинна перевищувати 115 см, оскільки маленькі діти, потягнувшись за яким-небудь предметом руками, можуть впасти.
Чотиримісні столи для занять повинні розташовуватися в добре освітленій частині ігрової кімнати в два ряди, двомісні - в три ряди.
Столи та стільці повинні мати правильну форму. Кращими визнані прямокутні та квадратні столи, оскільки їх сторони запобігають провисання ліктів і викривлення постави. Стільці і столи повинні становити єдиний комплект певної ростовой групи. Якщо ж використовувати предмети різних ростових груп, у дітей може пропасти гострота зору і виникнути порушення постави. Спинка і сидіння стільців повинні мати форму, відповідну вигинів тіла. Прямі спинка і сидіння не допустимі.
В даний час дозволено використовувати меблі з дерева, фанери і ДСП з класу Е1. Також в конструкції припустимі пластикові поверхні і металеві елементи каркаса.
В конструкції меблів не повинно бути туго закриваються ящиків і дверцят, відкидаються панелей, складних елементів. Для запобігання дитячого травматизму слід вибирати меблі із закругленими кутами, здатну міцно стояти на підлозі.