Як допомогти вижити пташеняті.

Навесні і влітку багато людей нерідко натрапляють на маленьких безпорадних пташенят, що випали з гнізда. Найчастіше це представники горобиних і голубиних сімейств. Перший порив більшості людей - врятувати нещасну крихітку. Мало кому відомо, що насправді більшість таких пташенят не потребують людської допомоги. Зверніть увагу на рекомендації професійних орнітологів про те, що потрібно робити в таких ситуаціях.
Вам знадобиться
  • Лопата, борошняні черв'яки, дощові черв'яки, гусениці, коробка, акваріум, клітина.
Інструкція
1
У першу чергу, подумайте, чи дійсно пташеняті потрібна ваша допомога. Велика ймовірність, що перед вами - слёток. Так називають пташенят, які залишають гнізда, незважаючи на те що ще зовсім не вміють літати. У таких птенчиков ще занадто маленькі крила, вони недостатньо оперилися і не в змозі себе прогодувати. Але це абсолютно нормально: слёткі покидають свої гнізда через інстинкт самозбереження. Правила виживання в дикій природі такі, що неоперений пташенята змушені залишити гніздо, оскільки внизу набагато безпечніше, і шанси бути виявленим хижаком набагато нижче. А якщо він і відшукає пташеня, то загине тільки він один, а не весь виводок. Тому не підбирайте слётков!
2
Врахуйте, що ви не зможете випустити пташеня на волю, коли він підросте, оскільки він буде не пристосований до життя на волі. Виняток із правил - стрижі, вони опікуються дітьми, поки ті не навчаться літати, тому що випав стріжонок і справді потребує вашої допомоги. В інших випадках, якщо ви побачили пташеня в небезпечному для нього місці (проїжджа частина, велодоріжка, двір, в якому багато бродячих кішок і собак), просто перенесіть його в зарості або посадіть на нижню гілку дерева.
3
Негайно зверніться до ветеринара, якщо все ж підібрали пташеня. У 9 випадках з 10 виявиться, що ви підібрали слётка, і тільки високопрофесійний ветеринар зможе забезпечити вас докладною інформацією про те, як доглядати за таким пташеням. Більшість горе-рятівників не в змозі допомогти вижити пташеняті, оскільки, як правило, люди виготовляють імпровізоване гніздо і починають годувати зерном. Це абсолютно неприпустимо.
4
Помістіть пташеня в тепле місце, в акваріум або клітку. Він повинен сидіти на рівному твердому дні - ніяких підстилок, вати або жердинок. Годувати пташенят необхідно дуже часто. У птахів надзвичайно швидкий метаболізм, батьки годують пташенят від 100 до 500 разів на день. Відповідно вам доведеться постійно стежити за наявністю у пташеняти корму. Харчуються пташенята борошняними і дощовими хробаками (останніх доведеться викопувати вам самому) і гусеницями (вони не повинні бути волохатими).
5
Не намагайтеся поїти пташеня! Йому не потрібно капати воду з піпетки або шприца, якщо ви забезпечили його якісним і рясним кормом, вода йому зовсім не потрібно.
6
Якщо ви дізналися про майбутні труднощі в той же день, в який підібрали пташеня, віднесіть його назад. Через кілька днів буде вже пізно.
Зверніть увагу
Якщо ви підібрали сліпого, зовсім маленького пташеняти, його доведеться носити при собі і гріти теплом власного тіла.
Корисна порада
Годувати маленьких пташенят найзручніше з пінцета.