Оздоблення стін: вибираємо матеріал.

Стіни займають найбільшу площу в житло, тому до їх обробці слід поставитися з особливою увагою. Якщо оздоблювальний матеріал обраний невдало, все враження від квартири або приватного будинку буде зіпсовано. Навпаки, хороша обробка стін, що гармонійно поєднується з підлогою, стелею, меблями, елементами декору, сприяє затишною, комфортній атмосфері.

Які вимоги пред'являються до обробних матеріалів

Різновидів оздоблювальних матеріалів багато. Однак для житлових приміщень краще використовувати лише натуральні будівельні матеріали. Вони повинні бути, насамперед, екологічно чистими, вбирати вологу, сприяти підтримці температурного балансу в приміщенні, не виділяти шкідливих хімічних сполук, адже це небезпечно для життя. Цим вимогам найкраще задовольняють паперові шпалери, дерев'яні панелі, тканинні покриття. Дуже часто використовуються такі види оздоблення стін, як декоративна штукатурка і фарбування.
Дуже добре підійде також натуральна шкіра, хоча цей вид покриття, зважаючи на дорожнечу, доступний не всім людям.
Крім того, при виборі виду обробки, необхідно обов'язково враховувати розміри і призначення приміщення. У просторих, добре освітлених кімнатах будуть доречні шпалери з тисненим малюнком на жовтому, світло-помаранчевому або світло-зеленому тлі, в маленьких і темних - гладкі (Не тиснені) шпалери світло-жовтих або світло-сірих тонів. Кухню краще обклеїти шпалерами, малюнок яких імітує стіну зі світлого цегли, повиту плющем, або який-небудь натюрморт. Хорошим варіантом обробки для кухні також буде декоративна штукатурка або фарбування. У кабінеті прекрасним оздоблювальним матеріалом послужать дерев'яні панелі, які додадуть приміщенню офіційний, діловий і стриманий вигляд. Ними можна облицювати стіни повністю або ж тільки знизу, на 1/3 або 1/2 висоти.

Конкретні види оздоблювальних матеріалів

Мабуть, найпоширеніший вид обробки стін - обклеювання їх шпалерами. Зараз у продажу є широкий асортимент шпалер, як кажуть, на будь-який смак і гаманець. Навіть дуже хороші, високоякісні шпалери коштують порівняно недорого, тому такий спосіб обробки досить демократичний за ціною. Тим більше, якщо ви самі візьметеся за цю роботу, а не доручіть її найнятим рабочім.Очень цікавий і естетичний варіант обробки стін - чергування шпалер, що відрізняються кольором і малюнком. Якщо вам вдасться підібрати найбільш оптимальне поєднання шпалер, приміщення будуть виглядати просто чудово.
Звичайно, ви можете проконсультуватися з дизайнерами, але їхні послуги коштують недешево.
Необхідно пам'ятати, що стіни, призначені для всіх типів обробки, крім покриття панелями, повинні бути досить рівними. Від усіх більш-менш помітних горбів і провалів необхідно позбутися, вирівнявши поверхню за допомогою шпаклівки або штукатуркі.Ткань краще шпалер поглинає звук, тому в кімнатах з такою обробкою буде тихіше і спокойнее.Стеновие панелі можна кріпити до стін без попереднього вирівнювання поверхонь. Різновидів таких панелей дуже багато: від простих, недорогих, до виготовлених з цінних порід деревини. Для ванних кімнат і санвузлів можна використовувати панелі з полівінілхлориду (ПВХ), які з успіхом замінюють керамічну плітку.Самий простий варіант обробки стін - фарбування. З цією роботою успішно впорається практично кожна людина. Можна пофарбувати стіни будь-якого приміщення, починаючи з передпокою, закінчуючи спальнею. Треба лише попередньо вирівняти поверхні стін, і підібрати найбільш підходящу фарбу для кожного типу приміщень. Можна також поєднувати кольори, наприклад, по типу «далматин», коли на білому фоні розкидані безладні чорні плями округлої або злегка довгастої форми. Безперечною перевагою такого типу обробки, крім його простоти і дешевизни, є можливість швидкої заміни. Наприклад, якщо колір не сподобається або набридне, можна просто перефарбувати в другой.Декоратівная штукатурка була дуже популярна ще в стародавні часи. Її можна легко нанести на будь-яку поверхню, лише б вона була досить рівною. У продажу є найрізноманітніші типи штукатурки, з безліччю наповнювачів. Наприклад, із частками, що імітують поверхню дрібного черепашнику, або з дрібними скляними гранулами, що створюють гарний ефект «переливів» .Нарешті, натуральна шкіра - прекрасний і дуже престижний вид обробки, хоча і дуже дорогий. Вона виділяє приємні запахи, добре поглинає звуки. Стіни, оброблені шкірою, є красномовним прикладом солідності і матеріального благополуччя власника житла. Такий варіант обробки стін відмінно підійде, наприклад, для кабінету. Словом, різновидів обробки багато. Вам залишається лише вибрати той, який найбільшою мірою відповідає вашим смакам, а також фінансовим можливостям. Краще купувати оздоблювальні матеріали на оптових базах, оскільки там вони продаються дешевше, ніж у магазинах. Перед обробкою стіною зважте фінансові можливості, свої сили, адже деякі матеріали дуже складно наносити на стіни, наприклад, натуральну шкіру.