Як правильно підібрати взуття.

У всіх людей різні ноги і різні потреби, тому складно давати рекомендації з вибору взуття, які згодилися б відразу всім. Це питання досить індивідуальний. Проте існує ряд універсальних правил, дотримання яких допоможе вам придбати найбільш якісну пару без зайвого головного болю.
Інструкція
1
Намагайтеся підбирати комфортне взуття, незалежно від її призначення: навіть якщо ви купуєте туфлі на шпильці для виходу світло, вам повинно бути в них зручно.
2
Відправляйтеся за покупкою ближче до вечора, коли ноги вже втомилися і, можливо, трохи набрякли. Так ви з більшою часткою ймовірності визначте пару, в якій вам дійсно комфортно.
3
Уникайте занадто високих каблуків: вони шкідливі не тільки для хребта, але і для ступень, зокрема можуть сприяти утворенню шишок.
4
Слухайте при примірці свої ноги. Якщо щось десь тисне, відмовтеся від покупки, не варто розраховувати на те, що черевики або туфлі розносяться через пару тижнів. Виняток становить взуття із замші. Замша дуже сильно розношується і притому в найкоротший термін, тому замшеве взуття повинна бути трохи тісна.
5
При примірці надіньте обидві туфлі (балетки/черевика - не важливо, що ви обираєте) і пройдіться по залу. Перевірте, чи не слизька чи підошва і наскільки щільно взуття облягає ступні.
6
Уважно вивчіть шви і фурнітуру перед покупкою. Перевірте застібки-блискавки, якість строчок. Також огляньте підошву, упевніться, що все виконано акуратно, і шлюб відсутня.
7
Якщо ви вибираєте взуття із замші, то щоб відрізнити натуральний матеріал від штучного, проведіть пальцем по його поверхні. На натуральній замші залишиться слід, оскільки ворс змінить свій напрямок, вид ж штучної не зміниться.
8
Якщо ви вибираєте натуральну шкіру, то її справжність підтвердять дрібні зморшки, які утворюються при деформації. Просто натисніть на поверхню шкіри пальцем або злегка стисніть взуття в руці. Ще один старий перевірений спосіб - докласти руку до поверхні шкіри. Натуральна, на відміну від штучної, повинна незабаром нагрітися.
9
Якщо ви принципово не носите натуральну шкіру, вчіться вибирати висококласний кожзам. Сучасні технології дозволяють отримати міцну, шкарпетки і «дихаючу» штучну шкіру, що вкрай важливо для гарного взуття. При покупці огляньте лицьову поверхню шкіри, злегка розтягніть її. При натягу хороший кожзам повинен пружинити.