Зразкове меню дитини одного року.

Повноцінне і різноманітне харчування, повною мірою забезпечує всі потреби зростаючого організму, є одним з елементів всебічного розвитку дитини. Саме тому бажання батьків організувати таке меню для дитини в рік цілком зрозуміло. Знаючи його основи, годувати малюка смачно і корисно цілком можливо.
У цьому віці дитяче меню стає досить різноманітним для того, щоб зуміти приготувати страви для чотирьох повноцінних прийомів їжі, аналогічних тим, що отримують діти старшого віку. Універсального дитячого меню бути не може, оскільки багато в чому воно залежить від смакових уподобань самого немовляти і його індивідуальної переносимості тих чи інших продуктів, але в зразковому вигляді відобразити його реально.

Сніданок

Зазвичай сніданок складається з порції круп'яного страви , склад якої змінюється залежно від використовуваної крупи. Це може бути як чисто рисова, гречана, вівсяна або пшенична молочна каша, так і мультизлакова суміш. У рік можна використовувати і інстантні каші, пропоновані для дитячого харчування, і починати готувати свої. Так, вівсянка з пластівців, манна або розварена рисова каша вже прожовувати і без праці проковтують багатьма дітьми. До каші додається невелика кількість вершкового масла. Як рідини дитина продовжує отримувати мамине молоко або суміш.
Думки про те, чи варто додавати в кашу цукор, рознятся, але зробити її солодкою можна і без її використання, змішавши з невеликою кількістю фруктового пюре.

Обід

Обід повинен складатися з порції супу, готувати який бажано на овочевих бульйонах, так як м'ясні занадто концентрованих п для дитячого харчування. На друге дається порція м'яса з овочами, яке раз на тиждень потрібно замінювати на рибу. Гарнір може бути не тільки овочевим, але і борошняним, так як макаронні вироби також входять в раціон харчування дитини в рік. Але овочеві страви повинні в меню домінувати і бути присутнім на столі як мінімум один раз, а ще краще двічі. У вигляді напоїв можна давати не тільки молоко, але і компот або трохи соку, якщо він вже введений в прикорм і нормально засвоюється. Після року необхідно відходити від гомогенизированной консистенції страв, даючи можливість дитині тренувати жувальні навички. Тому м'ясо вже можна давати не тільки у вигляді пюре, але і тефтелей або фрикадельок.
М'ясо для тефтелей і котлет може бути різним, але свіжим. Ковбаси, сосиски, шинка та інші не надто корисні напівфабрикати однорічній дитині не потрібні.

Полудень

На полуденок може бути порція сиру, запіканка, кілька печив з молоком або кефіром або будь-який фрукт, особливо якщо йдуть продукти літа, а дари природи вирощені в регіоні проживання, а не завезені з-за кордону. Підбираючи страви для підвечірку, містять сир, потрібно пам'ятати про його нормах для цього віку в 50-70 г і намагатися не перевищувати їх, а також враховувати щоденна кількість кілокалорій, одержуваних з їжею.

Вечеря

Якщо на полуденок НЕ було сиру, то вечерю може складатися з блюда, його містить: запіканки, ледачих вареників або навіть млинчиків. Не рекомендується давати на вечерю занадто щільні страви з м'ясом, тому альтернативою творогу можуть стати омлет, овочеве рагу, пюре, бутерброд з тертим сиром або паштетом з риби, макарони.