Тепло в домі: вибір обігрівача.

Пройшли часи, коли для створення затишку потрібні були пожежонебезпечні обігрівачі. Зараз набагато легше зберегти тепло в домі, використовуючи сучасні опалювальні прилади. Проте асортимент їх настільки великий, що складно з першого погляду визначити, який агрегат підійде для конкретного випадку.
Існує безліч видів обігрівачів, кожен з яких відрізняється своїми особливостями (потужністю, принципом роботи, кількістю режимів). У всіх моделей є свої переваги і недоліки. Однак вони цілком здатні замінити традиційні каміни або газові пальники.

Тепловентилятори

Це побутові опалювальні прилади, що складаються з декількох нагрівальних елементів і, власне, вентилятора. Існують як стаціонарні, так і переносні моделі. Дані агрегати рівномірно розподіляють тепле повітря в невеликих кімнатах, тому часто використовуються в звичайних квартирах. Плюси: - порівняно невелика ціна, - швидкий прогрів приміщення. Мінуси: - спалювання кисню, - шум під час роботи.

Інфрачервоні (ІЧ) обігрівачі

Дані агрегати служать для точкового опалення окремих зон, так як впливають на навколишні предмети (стіни, меблі, підлога), а не на повітря. Це дозволяє компенсувати втрати тепла в певних місцях (наприклад, поряд з вікнами) .Плюси: - працюють без шуму, - не сушать повітря, - вирівнюють температуру між підлогою та стелею, - раціонально розподіляють тепло. Мінуси назвати складно.
Інфрачервоний випромінювач не можна нічим накривати під час роботи. Інакше він може перегрітися.

Конвектори

Такі агрегати досить швидко передають тепло за допомогою повітря. Їх використовують для опалювання невеликих приміщень. Термін служби конвектора залежить від того, з якого матеріалу зроблений нагрівальний елемент: металу або кераміки. Плюси: - висока швидкість прогрівання приміщень (при вбудованому вентиляторі), - компактність, - доступна ціна, - керамічні нагрівальні елементи довговічні. З мінусів можна назвати спалювання кисню для приладів з відкритою спіраллю.

Масляні обігрівачі

Це побутові опалювальні прилади, що працюють за принципом тепловіддачі. Вони ідеально підходять для довгого функціонування без перерви. Корпус агрегату наповнений спеціальною рідиною (маслом), в якій знаходяться нагрівальні елементи. Характеристики даних пристроїв залежать від потужності радіатора і особливостей конструкції. Плюси: - не спалюють кисень, - рівномірно розподіляють тепло - не перегріваються, - працюють без шуму. Мінуси: - велика вага, - повільний прогрів приміщення.

На що слід орієнтуватися при виборі опалювального приладу

При виборі типу опалювального приладу слід враховувати не тільки власні уподобання, а й умови, в яких працюватиме агрегат. Важливу роль грає розмір приміщення, наявність в ньому теплоізоляції, кількість вікон, а також час року. Не потрібно орієнтуватися тільки на відгуки або ціни.
Якщо обігрівач є єдиним джерелом тепла в приміщенні, необхідну потужність пристрою можна розрахувати за формулою 1 кВт енергії на 10 квадратних метрів.
Наприклад, коли опалювальний прилад потрібно встановити в невеликій кімнаті, то ідеально підійде конвектор, який здатний постійно підтримувати бажану температуру. Щоб зігріти поверхню будь-якого предмета, стіни або підлоги, краще використовувати інфрачервоний випромінювач. Якщо потрібен агрегат, який можна залишати без нагляду, слід віддати перевагу масляним радіаторів або будь-яких пристроїв з термостатом.