Як позбутися від диких ос.

Дикі оси, що поселилися на дачній ділянці, можуть стати причиною постійного неспокою господарів та їх гостей. Укуси ос досить болючі. Крім того, ці комахи, як і мухи, можуть розносити кишкові інфекції. На щастя, від неприємного сусідства можна позбутися, не вдаючись до послуг фахівців.
Вам знадобиться
  • - щільна одяг, рукавички, капелюх з москітною сіткою;
  • - банку з водою;
  • - окріп;
  • - пластиковий пакет;
  • - скотч;
  • - отрута для комах: троапсіл, «Москитол захист від ос», смелнет;
  • - препарат гетто.
Інструкція
1
Знайдіть осине гніздо на своїй ділянці. Уважно спостерігайте за комахами. Оси люблять влаштовувати житло під дахом будинку та інших будівель. Оцініть розміри і розташування гнізда. Повністю позбавитися від ос можна, лише знищивши їх житло. Якщо ви виведете комах отрутою, залишивши гніздо, на наступний рік у ньому оселиться нова осина сім'я.
2
Приступайте до боротьби з осами в сутінках. Комахи активні вдень, а вночі вони відпочивають в своєму житлі. Подбайте про свій захист. Навіть сонні оси можуть сильно покусати кривдника. Повністю захистите тіло щільною одягом, надіньте на руки рукавички, а на голову - крислатий капелюх з москітною сіткою.
3
Візьміть скляну банку або іншу ємність і до країв наповніть її водою. Акуратно піднесіть банку до гнізда і занурте його в неї цілком. Гніздо необхідно тримати під водою протягом 5 хвилин. За цей час всі комахи повинні загинути. На жаль, цей простий і ефективний спосіб можна застосувати лише в тому випадку, коли гніздо прикріплено до горизонтальної поверхні.
4
Осині гнізда в землі залийте окропом. На глибоке гніздо вам може знадобитися 2 відра окропу. Потім засипте вхід землею і ретельно утрамбуйте.
5
Використовуйте пластикові пакети і отрути в боротьбі з осами, що влаштували гніздо на вертикальній поверхні. Надіньте пакет на гніздо і щільно притисніть його до стіни, закріпивши скотчем. Виконайте в пакеті дірочку і бризніть всередину отрута. Ви можете використовувати наступні отрути в аерозольній формі: троапсіл, «Москитол захист від ос», смелнет. Ретельно закладіть отвір на пакеті і залиште «газову камеру» на кілька годин. Потім зніміть пакет і видаліть гніздо з мертвими комахами.
6
Найскладніше боротися з осами, вишикувавшись гніздо в якомусь недоступному місці, наприклад під покрівлею. До їх оселі неможливо дістатися, не зруйнувавши дахове покриття. В цьому випадку змастіть вхід до гнізда препаратом гетто, який випускається у вигляді мазі. Оси на лапках занесуть отрута в гніздо, що призведе до загибелі всієї сім'ї. Після цього вам потрібно ретельно закласти отвір, щоб на наступний рік в старому гнізді не поселяться нове осине сімейство.