Нюанси вибору кондиціонера.

У жарку пору року важко обійтися без кондиціонера. Ще порівняно недавно цей прилад можна було зустріти хіба що в адміністративних і громадських приміщеннях. Тепер же їм укомплектовані багато квартири і приватні будинки, причому навіть в країнах з досить прохолодним кліматом, у тому числі Росії. Адже і у нас трапляються періоди дуже спекотної погоди, коли буквально нічим дихати. Однак щоб вибрати хороший кондиціонер, треба спочатку все продумати і навести довідки.

На що треба орієнтуватися перед тим, як придбати кондиціонер

При виборі кондиціонера, перш за все, звичайно, варто звернути увагу на продукцію відомих, перевірених компаній-виробників. Безперечним лідером серед них є японська компанія Daikin, кондиціонери якої вважаються еталоном якості, надійності і довговічності. Вельми хороші і прилади ряду інших виробників, наприклад, компанії Kentatsu. Вони ефективні, економічні, малошумні, виконані в сучасному дизайнерському стилі. Непоганий репутацією користуються і кондиціонери деяких китайських фірм - наприклад, таких, як Midea. У будь-якому випадку постарайтеся якомога більше дізнатися про виробників, почитати відгуки про кондиціонери, поцікавтеся у знайомих і друзів про якість продукціі.Однако визначитися з бажаним виробником кондиціонера, це лише початок. Відразу виникає питання: прилад якої потужності вам потрібен, як правильно його вибирати? Адже якщо ви придбаєте надто потужний кондиціонер, заплатите зайві гроші, а потім ще будете оплачувати надлишки спожитої ним електроенергії. Якщо ж ви купите занадто малопотужний прилад, він не зможе охолодити приміщення до комфортних температур. Тому запам'ятайте, що потужність кондиціонера повинна становити 1/10 від площі вашого житлового приміщення або кімнати, де він буде встановлений. Наприклад, якщо ви плануєте охолоджувати вітальню площею 22 квадратних метрів, вам знадобиться прилад потужністю 2,2 кіловата.
Зрозуміло, це лише приблизна величина. Необхідна потужність приладу незначно коливається, залежно від деяких факторів, і ви можете сміливо придбати кондиціонер в межах, наприклад, 2,0-2,4 кВт.

Які кондиціонери зустрічаються у продажу

Аж до недавнього часу найпоширенішим типом кондиціонера був віконний. Для його установки потрібно вирізати отвір або в склі, або в тонкій (що не несе) стіні будинку. Велика частина приладу, включаючи масивний і галасливий компресорний блок, виставлялася на вулицю, спираючись на металеву раму-підставку, прикріплену або до стіни, або до віконного блоку. Всередині приміщення залишалася лише лицьова панель управленія.Достоінствамі такого типу кондиціонера були простота конструкції і дешевизна. Недоліками - досить сильний шум (незважаючи на те, що компресор знаходився поза приміщенням) і порушення теплоізоляції. Проте в місцевостях з м'якими зимами такі моноблочні кондиціонери досі вельми популярни.К моноблоковим кондиціонерів, крім віконних, відносяться також і мобільні. Вони легкі, займають мало місця, їх можна встановити в будь-якому приміщенні. Крім того, це єдиний тип кондиціонера, який можна встановлювати самостійно (досить підключити його до джерела електроживлення).
Недоліки такого кондиціонера полягають у наступному: мала потужність і досить сильний шум в приміщенні.
Все інші кондиціонери відносяться до так званих «спліт-систем», тобто до систем з розділеними корпусами. Компресорний блок таких кондиціонерів знаходиться в одному корпусі, панель управління і шторкі- «заглушки» - в іншому. Тому спліт-системи малошумні і займають в приміщеннях небагато місця. Як правило, для охолодження повітря в невеликих квартирах і будинках використовуються настінні кондиціонери. Вони мають ряд безперечних переваг: відносно недорогі, малогабаритні, досить потужні, добре гармонують з предметами інтер'єру, зручні в іспользованіі.Спліт-системи інших конструкцій - стельові, канальні або касетні. Вони використовуються тільки в дуже просторих житлових приміщеннях або коли за допомогою одного приладу треба охолодити повітря відразу в декількох кімнатах, наприклад, у всій квартіре.Чтоби придбати хороший кондиціонер, вивчіть відгуки споживачів, складіть уявлення про продукцію тієї чи іншої фірми, і про конкретні моделі . Тим більше що в епоху інтернету отримати таку інформацію зовсім неважко. Словом, дійте так само, як перед покупкою будь-якого іншого складного побутового прібора.Нередко у потенційних клієнтів виникає питання: чи купити кондиціонер тільки з функцією охолодження, або ще й з функцією нагріву повітря? Тут орієнтуйтеся як виходячи зі своїх фінансових можливостей (адже такі кондиціонери коштують істотно дорожче), так і з особливостей клімату вашій місцевості. Якщо зими у вас довгі й суворі, а з опаленням бувають проблеми, мабуть, варто придбати більш функціональний кондиціонер. Якщо ж вони досить м'які і нетривалі, то навряд чи він вам прігодітся.І, зрозуміло, не забувайте, що встановлювати куплений кондиціонер (за винятком уже згаданого мобільного приладу) повинні кваліфіковані фахівці, а не ви.