Квітуча зима, або трохи слів про азалії.

Азалія - класична прикраса для зимового саду. Кімнатна азалія, або, як її називають ботаніки, Рододендрон Сімса, цвіте з листопада по березень. Пишні білі, рожеві або червоні суцвіття азалії стануть прикрасою будь теплиці. Якщо ви всерйоз намірилися облаштувати зимовий сад і не хочете, щоб азалія виявилася «одноразовим букетом», вам необхідно побільше дізнатися про догляд за цим примхливим рослиною.

Кілька слів про історію азалії

Азалія - це листопадний, напівлистопадні або вічнозелений чагарник, що має довгу історію і зростаючий по всій земній кулі. Azalea є застарілим збірною назвою для декількох видів рослин роду Рододендрон. В якості квітучого рослини горщиків отримав популярність Рододендрон Сімса (також відомий як Індійська азалія). Другим за популярністю є Рододендрон тупий (відомий під більш привабливим ім'ям - Японська азалія). Рододендрони розводять ось уже кілька тисяч років, і до теперішнього часу налічується близько 28 000 різних сортів і гібридів. В Америку і Західну Європу більша частина садових і горщикових видів потрапила в період з кінця XVIII по початок XX вв.
В Росію азалії прийшли в кінці XIX століття і спочатку вирощувалися виключно в санкт-петербурзькому Ботанічному саду.

Як містити красуню

Перше, що необхідно знати про азалії - вона не виживе в квартирі чи будинку, оскільки там їй буде дуже жарко. Її необхідно тримати в приміщенні, де температура не перевищує максимум 18оС. Вологість повітря повинна досягати 70-80%. Ідеальне місце - оранжерея, зимовий сад або ж лоджія, якнайдалі від гарячих батарей та опалювальних приладів. Азалії необхідна пухка кислий грунт (Ph 3,5-4,5). Ви можете придбати спеціальний грунт в магазині або самостійно змішати кислий грунт, торф і пісок плюс трохи хвойної землі. Азалію необхідно якомога частіше поливати, не допускаючи при цьому застою води. Щоб упевниться в необхідності поливу, пощупайте землю рукою. Якщо вона не досить волога, настав час для душа.Вода повинна бути сніговою або дощовою. Час від часу можна використовувати підкислену воду. Для цього вам буде потрібно всього 2 г лимонної кислоти на літр води.
Пам'ятайте, що всупереч розхожій думці, вода не повинна бути холодною.
Нарешті, ще одне Проте важлива умова змісту азалії - яскраве розсіяне світло. Вона не терпить впливу прямих сонячних променів, але і в тіні їй не надто комфортно. В теплу пору року - з весни по осінь - азалію виносять в сад і підгодовують спеціальними добривами для рододендронів. У зимові місяці достатньо добрива раз в три-чотири тижні. Коли ви придбали азалію в магазині, не поспішайте її пересаджувати - дочекайтеся завершення цвітіння. Тонкі поверхневі корені квітки необхідно зберігати. Їх дуже легко пошкодити, тому, строго кажучи, вам буде потрібно перевалка, а не пересадка. Це значить, що вам необхідно акуратно перенести рослина в горщик більшого розміру, не порушуючи грудки землі. При пересаджуванні розмір нового горщика збільшується не сильно, в діаметрі приблизно на 3-4 см.