Вибір декоративного матеріалу для стін.

Ті, хто замислюється про привабливість свого житла, при виборі інтер'єру все частіше зупиняються на нестандартних рішеннях. Дуже важливо створити красиве і практичне оформлення стін будинку. Для внутрішнього оздоблення приміщень нерідко використовуються не традиційні шпалери, а стінові панелі, декоративна штукатурка або деякі породи дерева. Вибір конкретного матеріалу визначається вашими естетичними уявленнями і смаковими уподобаннями.

Стінові панелі

В останні роки все ширше використовується декоративне оформлення стін будинку панелями МДФ і ПВХ. Ці матеріали відрізняються відносно низькою вартістю, володіють відмінною звукоізоляцією, за ними просто доглядати. Монтаж стінових пластикових панелей не вимагає спеціальних навичок. Найчастіше панелями обробляють коридор, передпокій, кухню, туалет і ванну кімнату, але вони непогано виглядають і в інтер'єрі інших приміщень дома.Технологія установки панелей проста, що забезпечує цьому матеріалу додаткову перевагу. Якщо стіни в приміщенні не мають істотних вад, для установки панелей потрібна мінімальна підготовка поверхні. При цьому найчастіше не потрібно вирівнювати стіни або видаляти сліди старої фарби або відслужили своє обоі.Удобно і те, що обробка стін панелями може бути виконана із застосуванням самих ходових інструментів, поводження з якими не вимагає високої кваліфікації. Вам знадобляться цвяхи, степлер і дерев'яні бруски. У деяких випадках стінові панелі цілком можна кріпити до стіни за допомогою рідких цвяхів, що знижує вартість оздоблювальних работ.Что дає обробка стін панелями? Ви отримуєте хорошу теплоізоляцію і звукопоглинання, а також відмінні гігієнічні характеристики. Саме тому стінові панелі широко використовують не тільки в обробці житлових приміщень, а й для оформлення офісів.
З'являється також додаткова перевага: в просторі між панелями і стіною можна приховати електричні, комп'ютерні та телефонні дроти.
Доглядати за таким покриттям стін досить легко. Досить двічі на місяць протирати їх вологою ганчіркою або серветкою із застосуванням звичайних миючих засобів, що не містять абразивних часток. Навіть якщо окремі панелі виявляються пошкодженими, такі елементи дуже легко замінити. Важливо також, що панелі зазвичай обходяться дешевше, ніж фарба для стін або шпалери, а простота монтажу істотно збільшує цю вигоду. Установка панелей може здійснюватися вертикально, горизонтально і по діагоналі. Разом з достатком колірних відтінків це дає можливість знаходити дуже цікаві дизайнерські рішення. Поєднуючи елементи різного кольору і текстури, можна створити малюнок, що ідеально підходить до певного приміщенню.

Декоративна штукатурка

Чи не менше можливостей для оформлення стін надають декоративні штукатурки. Їх асортимент стійко збільшується з року в рік. Розрізняються штукатурки своїм складом, найменуванням і, звичайно, ціною. Досвідчений в своїй справі фахівець з оздоблення приміщень може створити з одного виду такого покриття кілька оригінальних варіантів оформлення стін. Кожен варіант буде неповторним за колірною гамою і способом нанесенія.Отделка стін декоративною штукатуркою має чимало переваг. Подібні матеріали стійкі до загоряння, тому забезпечують безпеку в пожежному відношенні. Чистити і мити їх також просто. Досить протерти штукатурку мильним розчином або водою з додаванням засобу для миття посуду.
Дуже часто декоративну штукатурку використовують для обробки басейнів або ванних кімнат.
Від більшості інших матеріалів для оздоблення стін декоративну штукатурку відрізняє екологічність. Вона практично не має запаху і не виділяє в повітря токсичних речовин. Працювати зі штукатуркою можна голими руками, адже вона легко змивається теплою водою. Штукатурка дуже довговічна, причому її властивості з часом тільки поліпшуються. Вона відмінно «дихає», що дозволяє не допустити появи на стінах плесені.Легко підібрати декоративну штукатурку самої різної фактури. Матеріал може імітувати як дерево, так і натуральний камінь. Зустрічаються штукатурки з ефектом так званого перламутрового світіння. Якщо ви володієте художнім смаком, то зможете самі створювати незліченну кількість варіантів обробки стін з використанням декоративної штукатурки.

Оздоблення стін деревом

Якщо ви вважаєте важливими екологічні характеристики оздоблювальних матеріалів, зупиніть свій вибір на обробці стін будинку деревом. Цей природний матеріал додасть будь-якому приміщенню вишуканість і престижний вигляд, солідність і комфорт. Для таких цілей останнім часом все частіше застосовують евровагонку, дерев'яний сайдинг або звичайний брус.Преімущество обробки деревом полягає в тому, що вона довговічна. Зазвичай матеріали перед оформленням поверхонь просочують спеціальними складами, що поліпшують якість деревини.
Додаткова обробка надає деревині високу міцність і стійкість до зношування.
Дерево дає можливість виконати обробку стін якісно, красиво і швидко. При цьому всі нерівності стін ховаються під елементами обробки. Деревина підходить для оформлення будь-яких інтер'єрів: від мінімалізму до елітних стилів. Оброблене деревом приміщення набуває індивідуальний вид, який радує око господарів і гостей дома.І, нарешті, оздоблення стін деревом дозволяє встановити і підтримувати в будинку комфортний мікроклімат, регулюючи рівень вологості. Якщо концентрація вологи в приміщенні підвищується, покриття її поглинає. Коли вологи стає мало, дерево починає поступово її віддавати. При цьому в будинку завжди присутній приємний аромат, властивий природної деревині.