Секрети технологій будівництва будинків з бруса.

При індивідуальному будівництві дерев'яних будинків зазвичай використовують два способи. При першому споруда зводиться в один етап. До цієї категорії належать, наприклад, каркасні будинки. У другому випадку будинок будується в два прийоми: спочатку споруджують коробку, наприклад, з бруса, а коли вона вистоїться, проводять завершальну обробку. Будівництво будинків з бруса має свої технологічні тонкощі.

Переваги будинків з бруса

Каркасні конструкції вважаються більш простими та зручними з точки зору технології їх зведення. І все ж будинку з бруса користуються на ринку індивідуального будівництва житла більшою популярністю. У чому ж секрет привабливості будинків з бруса для кінцевого споживача? Перша причина такого вибору - економічна. В каркасний будинок можна в'їхати одразу після завершення будівництва, але найчастіше доводиться платити за нього всю суму одноразово. А ось будинок з бруса, висушеного в природних умовах, будують в кілька етапів, відповідно і оплата за працю будівельників, як правило, вноситься частинами, по завершенні чергової стадії зведення дома.Другая причина пов'язана з тим, що каркасні конструкції не здаються споживачеві надійними і солідними. Багато замовників будинків індивідуальної забудови впевнені, що каркасна будівля легко зруйнувати. Вважається, що надійний будинок повинен бути масивним. Дійсно, за своїми експлуатаційними характеристиками будинку з бруса не поступаються спорудам з товстого колоди.

Будинок з бруса: вибір фундаменту

Початковий цикл зведення будови з бруса припускає спорудження фундаменту. Будинки з бруса, як правило, ставлять на стрічкових, стовпчастих або плитних фундаментах. Якщо ви хочете звести витрати на зведення будинку до мінімуму, вибирайте стовпчастий тип підстави. Більш дорогим і надійним способом вважається установка будинку на палях, жорстко пов'язаних між собою стрічкою із залізобетону - ростверком.
Пальові фундаменти добре зарекомендували себе на пухких грунтах, наприклад, мають включення торфу.
Плитної фундамент має своєю основою залізобетонну плиту. Будинок спирається на неї всіма стінами. Краще всього використовувати таку підставу в тих місцях, де грунтові води залягають високо. Слід знати, що плитний фундамент дорожче столбчатого або пальового, адже для його закладки потрібна велика кількість бетону і арматури.Ленточний фундамент відносно дешевий і цілком надійний. Він являє собою горизонтальну раму у вигляді стрічки, що має однакову форму перетину. Стрічка розташовується під усіма несучими стінами будинку, що дозволяє рівномірно розподілити навантаження і усунути можливі деформації конструкції. Цей тип фундаменту широко застосовується при будівництві будинків з бруса, рахуючись універсальним.

Як правильно вибрати брус

У продажу ви можете зустріти брус природної вологості самих різних розмірів. Сьогодні все частіше використовують брус перерізом 100х150 мм, а для перекриттів - перетином 150х200 мм. Найкраще вибирати брус, виготовлений з відбірного круглого лісу. Він обійдеться дорожче, але такі витрати окупаються якістю такого матеріалу і його долговечностью.Популярний колись брус перерізом 100х100 мм зараз застосовують все рідше. Стіни з такого матеріалу менш стійкі до низьких температур, тому потребують додаткового утеплення. Вартість подібного бруса майже така ж, як у заготовок більшого перерізу, але трудомісткість зведення будинку підвищується, адже кількість підлягають укладанні вінців збільшується приблизно в півтора рази. Пропорційно цьому зростає і кількість швів, які буде потрібно законопатити.
Слід також знати, що малий перетин бруса обмежує довжину стіни будинку, яку можна спорудити без додаткових ребер жорсткості.

Збірка стін будинку з бруса

Зведення конструкції з бруса проводять зазвичай прямо на місці його установки. Широко застосовують два способи з'єднання кутів: «в обло» і «в лапу». Вибір визначається особливостями архітектури будівлі та уподобаннями майбутнього власника будинку. Якщо ви плануєте згодом утеплювати і обшивати будинок, то вибрати слід рубку «в лапу» Починати збирати стіни з установки на підставу першого вінця, що виконує функцію обв'язки. Після скріплення кутів на нижній вінець кладуть ущільнювач, а на нього вже встановлюють брус чергового вінця. Послідовно викладаючи вінець за вінцем, піднімають стіну відповідно до запланованої висотою першого поверху. Потім монтують перекриття, а при необхідності зводять поверх них мансарду або другий поверх.

Завершальний етап будівництва будинку з бруса

Коли стіни зрубу встановлені, можна переходити до укладання підлог. Зазвичай їх роблять подвійними, використовуючи при цьому утеплювач, який одночасно виконує функцію звукоізоляції. Лаги, як правило, виготовляють з бруса того ж перетину, що і стіни будинку. Іноді при створенні так званого чорнового статі до лагів в нижній частині кріплять обрізні дошки. Після цього з шпунтованої статевої дошки настилають чистової пол.Наступает час облаштування покрівлі будинку. Дуже часто будинку з бруса дачного типу мають мансарду, яка вимагає більш утепленій покрівлі. Будівельники застосовують таку хитрість: на першому етапі будівництва споруджують тимчасову покрівлю з руберойду, а перед завершенням будівництва міняють її на постоянную.После установки даху і покриття її покрівельним матеріалом в будинку монтують вікна та двері. Тут можливі два варіанти. Можна встановити ці елементи відразу, не чекаючи висушування зрубу. А можна дочекатися, коли завершиться останній етап зведення будинку. Цей шлях переважніше, оскільки будинок буде відстоюватися і осідати поступово, а усадка не приведе до істотної деформації всієї конструкціі.І, нарешті, після того як будинок дасть усадку, а брус висохне, виробляють утеплення стін, внутрішню і зовнішню обробку будови. Дуже часто готовий будинок обкладають цеглою, що дозволяє поєднати корисні властивості дерев'яної конструкції з робочими характеристиками більш міцного матеріалу. Стіни, оброблені утеплювачем, зазвичай згодом обшивають декоративними матеріалами, які виконують також важливу естетичну функцію.