Стелим дерев'яна підлога: плюси і мінуси.

Вибираючи матеріал для підлоги, деякі люди віддають перевагу дереву. Безперечно, цей матеріал більш екологічний і естетичний. Однак і у такого покриття є мінуси.
Дерево - прекрасний природний матеріал. Він екологічно чистий, добре зберігає тепло. Дереву можна надати практично будь-який колір за допомогою морилок. Особливо ефективно виглядають дерев'яна поверхня, покрита двома-трьома шарами лаку. Деякі люди, які вирішили побудувати новий будинок або відремонтувати вже існуючий, хочуть, щоб в ньому були дерев'яні підлоги. Однак скептики стверджують, що така технологія складна, дорога, а дерев'яні підлоги з часом псуються. Які ж плюси і мінуси дерев'яного статі?

Переваги дерев'яних підлог

Пол, покритий дерев'яними дошками, особливо якщо він добре відшліфований і покритий лаком, дуже гарний. Мабуть, за своїми естетичними якостями з ним можуть зрівнятися тільки паркетні підлоги. Будинок з дерев'яними підлогами відразу ж викликає відчуття теплоти, затишку, а також гармонії. А це дуже важливо для підтримки здорової морально-психологічної атмосфери в сім'ї. Слід зауважити, що при правильній експлуатації дерев'яна підлога довговічний. Дерево, як вже було сказано, екологічно чистий, натуральний матеріал. Крім того, воно добре «дихає», тобто підтримує газообмін з навколишнім середовищем. Деякі види дерев, наприклад, сосна, ялина, модрина, завдяки підвищеному вмісту різних смол, мають бактерицидні властивості. Тому споруди з такого дерева тривалий час не гніют.Неудівітельно, що все більша кількість людей при першій можливості обзаводяться заміським дерев'яним будинком. Він може бути споруджений із колоди, бруса. Популярні також каркасні будинки, які можна побудувати буквально за лічені дні. Багато сортів деревини володіють красивою, вираженою текстурою. За допомогою морилок, а також кольорових лаків, можна надати дерев'яного підлозі практично будь-якої колірної відтінок, в тому числі імітуючи дорогі, елітні сорти (наприклад, червоне дерево, палісандр тощо). Таким чином, навіть невеликий, скромний будинок буде виглядати дуже красіво.Настеліть дерев'яна підлога в стані будь-який, хоч трохи знайомий з теслярськими роботами і вміє користуватися інструментами, людина. Однак при будівництві будинку все-таки слід порадитися з фахівцями.
Тобто можна виконати цю роботу самостійно і заощадити при цьому гроші, які пішли б на оплату праці теслярів.
Якщо скористатися для настилу шпунтованими дошками, на одній з граней яких є шипи, а на іншій - пази, вийде суцільне статеве покриття, без найменшої щелі.Деревянние підлоги чудово гармоніюють практично з будь меблями, дизайном, а також з самими різними типами настінних покриттів, елементів декора.Наконец, дерев'яна підлога, завдяки малій теплопровідності дерева, добре зберігає тепло. Це трохи знижує ймовірність захворювань мешканців у холодний період року, а також допомагає економити паливо для обігріву будинку.

Які недоліки дерев'яних підлог

Плюсів у такого типу покриття, як ми бачимо, багато. А чи є недоліки? Так, є, і їх теж немало.Прежде все, такий тип покриття обійдеться в досить істотну суму, навіть якщо ви виконаєте всю роботу своїми руками, без допомоги спеціалістов.Деревянние підлоги з часом, або внаслідок недостатньо кваліфікованого монтажу, часто починають жолобитися від вологи , скрипіти або гнити. Окремі мостини можуть прогинатися (або навіть провалюватися). З'являються подряпини, вм'ятини від твердих і важких предметів. Тобто рано чи пізно доведеться робити ремонт підлоги. А це пов'язане з клопотами, а також грошовими витратами, навіть якщо мова йде про незначне, косметичному ремонте.Перед тим, як почати стелити дерев'яну підлогу, необхідно не тільки укласти лаги - обрізки дерев'яного бруса, що грають роль опор для мостин, а й ретельно вирівняти їх. Це досить трудомістка робота, особливо, якщо ви вирішите встановити лаги, регульовані по висоте.Необходімо пам'ятати, що товщина статевої дошки повинна бути, принаймні, в два рази менше, ніж висота опорного бруска.
Це необхідно для того, щоб лаги не жолобиться при зволоженні або висушуванні мостин.
Перед тим як безпосередньо стелити мостини, підлогу необхідно утеплити, засипавши в проміжки між лагами керамзит, або проклавши синтетичний теплоізоляційний матеріал ( наприклад, мінеральну вату, пінополістирол). Тобто, знову необхідні додаткові роботи і расходи.Кроме того, дерево, при всіх його достоїнствах, пожежонебезпечний матеріал, і це теж може бути віднесено до мінусів такого типу статевого покриття. Нарешті, якщо в приміщенні низька стеля, настил дерев'яних підлог (через необхідність попередньої укладки лаг) зробить його ще більш нізкім.Поетому якщо ви вирішили зробити дерев'яні підлоги, спочатку оцініть свої можливості і зважте всі «за» і «проти». Порадьтеся з фахівцями, оцініть свої сили, адже перш ніж братися за нове, необхідно уточнити всі тонкощі і нюанси роботи.