Правила при самостійній установці кондиціонера.

Монтаж будь-якого кліматичного обладнання - процес складний і трудомісткий, а тому компанії-виробники і постачальники на ринку рекомендують користуватися послугами досвідчених майстрів. Але в «високий» сезон робочих рук часто не вистачає, а тому деякі умільці встановлюють кондиціонери самі.
Перед тим, як замовити кондиціонер в будинок або офіс, обов'язково уточніть, чи впорається з потужністю обладнання ваша електромережу. Помилка на цьому, найпершому етапі, чревата тим, що доведеться багато ходити по інстанціях, отримувати відповідні дозволи і т.п. Розрахувати споживану потужність нескладно - вона становить половину або 1/3 від потужності охолодження.

Монтаж кондиціонера

Виконувати монтаж кондиціонерів найкраще до ремонту або під час його проведення, можна буде акуратно прокласти електропроводку, зміцнити кронштейни. Під час установки устаткування необхідно свердлити отвори. Купуючи кондиціонер, послуги з монтажу замовляйте в цій же компанії, якість робіт і швидкість їх проведення в цьому випадку буде вище. Більше половини претензій споживачі пред'являють саме щодо монтажу, а не відносно оборудованія.Монтаж кондиціонера, в тому числі і самостійний, починається з установки автомата на електричний щиток, а також з поновлення проводки. Слід пам'ятати, що стара проводка може попросту не впоратися з підвищеним навантаженням - не економте на безпеці. Весь процес установки кондиціонера самостійно можна поділити на кілька етапів: - монтаж внутрішнього і зовнішнього блоку, - пристрій отворів і кріплення кронштейнів, - монтаж трубопроводу, - монтаж дренажу, - робота з електричними з'єднаннями, - видалення повітря з системи і пробний запуск кондіціонера.Что Щодо зовнішнього блоку кондиціонера, то ставити його найкраще на НЕ заскленому балконі. Необхідно забезпечити вільний доступ до блоку, так як періодично потрібно проводити профілактичні або ремонтні роботи спліт-системи. Від стіни зовнішній блок відстоїть на 10-15 см, в іншому випадку влітку, в жарку погоду, він буде перегріватися. Кріплення повинні бути дуже надійними, кронштейни повинні витримувати вагу, що перевищує масу блоку в кілька разів. Над зовнішнім блоком роблять невеликий козирок, щоб запобігти утворенню бурульок і скупчування снігу на обладнанні. Якщо блок ставиться на першому поверсі, то для захисту від крадіжки його можна помістити в спеціальну клітку, на відстані до 2 м від землі. Внутрішні блоки не ставлять поблизу джерел тепла, над ліжком або робочим столом. Так, поблизу обігрівальних приладів кондиціонер буде попросту неправильно працювати і швидко вийде з ладу, а над ліжком або робочим місцем він виявиться шкідливим для здоров'я - підвищується ризик простудних захворювань. Повітря, що виходить з кондиціонера, повинен вільно розподілятися по кімнаті - шафи, стіни або перегородки можуть перешкодити в цьому, і тоді потрібна температура не буде устанавліваться.В процесі монтажу неодмінно проводиться свердління отворів під міжблочні комунікації. Отвори просвердлюють під кутом до зовнішньої стіни вниз, щоб можна було легко видаляти конденсат. Найважливішим етапом вважається монтаж трубопроводу, як правило, його укладають в короб або ховають в стіну.
Якісно виконаний монтаж - це відсутність заломів, очистка труб від стружки і грамотна вальцовка.

Заходи безпеки

Монтаж електричних з'єднань слід довіряти тільки професіоналам. Не забувайте про безпеку, всі роботи повинні проводитися грамотно і акуратно. Перетин використовуваного кабелю повністю відповідає потужності кондиціонера. Обов'язково влаштовується заземлення, неприпустимі заломи дренажних шлангів і прориви. Після того, як пучок комунікацій покладений у стіну, отвір заповнюють теплоізоляційним матеріалом, щоб уникнути протягів і появи вологи. Після того, як основні роботи з монтажу виконані, майстер повинен очистити всю систему кондиціонування від повітря і вологи. Якщо цього не зробити, відбудеться їх взаємодія з фреоном, що негативно відіб'ється на роботі системи кондиціонера, скоротиться термін його роботи.
З'ясувати, чи правильно проведено монтаж, допомагає запуск системи в тестовому режимі, його виконують, щоб оцінити, чи немає вібрації, чи не потрібна проведення додаткових заходів (підбурення холодоагенту або підзарядка).
Якщо ви замовляли монтаж в тій же фірмі, в якій і набували кондиціонер, то й на саме обладнання, і на проведені роботи вам нададуть гарантію. Пам'ятайте, що вона діє тільки в тому випадку, якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендації по експлуатації обладнання. Обов'язково слід проводити своєчасно профілактичні заходи, не допускаючи неправильного використання устаткування (для цього уважно читайте інструкцію). Як мінімум, слід подбати про своєчасну очищенні фільтрів, це продовжить термін служби кондиціонера і збереже свіжість повітря в приміщенні.