Гідності та характеристики напівкомерційного лінолеуму.

Лінолеум - широко поширений синтетичний матеріал, який виготовляють на основі полівінілхлориду (ПВХ). Він повсюдно застосовується для підлогових покриттів в виробничих, громадських і побутових приміщеннях.
Порівняно недавно на російському ринку з'явився так званий «напівкомерційний лінолеум», який за своїми характеристиками знаходиться між комерційним (по-іншому, технічним) і побутовим лінолеумом. Цей матеріал швидко завоював популярність. У чому ж його переваги?

Напівкомерційний лінолеум - «золота середина»

У кожного виду лінолеуму є і переваги, і недоліки. Наприклад, головним достоїнством комерційного (тобто технічного) лінолеуму є його висока зносостійкість і твердість зовнішнього шару, тому його стелили в виробничих приміщеннях або в громадських будівлях, де буває багато відвідувачів. По міцності і опірності стирання комерційний лінолеум близький до таких обробних матеріалів, як мармур і керамічна плитка. Він дуже важко запалюється, а при горінні не виділяє шкідливих речовин, небезпечних для органів дихання. Здавалося б, ось ідеальний тип покриття для будь-якого приміщення, у тому числі житлового! Але це зовсім не так. Комерційний гомогенний лінолеум має недостаткі.Следует помітити, що такий лінолеум важкий, також його нелегко укладати. До того ж він коштує досить дорого, тобто не всім людям по кишені. Крім того, комерційний лінолеум, як правило, не має малюнка, і в більшості випадків забарвлений монотонно, одноманітно. Він ідеально підійде для виробничих і службових приміщень. Побутовий лінолеум легкий, порівняно дешевий, а його укладання не викликає труднощів навіть у недосвідченого майстра. Крім того, малюнки та забарвлення у побутового лінолеуму, як правило, гарні й різноманітні. Тому їм можна застелити підлогу в будь-якому житловому приміщенні, не тільки в передпокої або кухні, але й у вітальні, дитячій кімнаті, спальні. Але його зносостійкість дуже невисока, а на поверхні легко можуть з'явитися порізи, подряпини, вм'ятини, що псує зовнішній вигляд підлоги. Саме тому для виробничих приміщень він не підходить. Напівкомерційний лінолеум - класична «золота середина» між цими двома видами підлогових покриттів. За технічними характеристиками він близький до комерційного, а за вагою, вартості і простоті укладання - до побутового. Тобто можна сказати, що це той же самий побутовий лінолеум, красивий і легкий в зверненні, але набагато більш міцний і зносостійкий. Тому його можна з успіхом використовувати як для покриття підлог в офісах, кабінетах, установах охорони здоров'я, освіти, громадського харчування та інших будівлях з середньою прохідністю, так і в житлових помещеніях.Опасенія деяких людей, що синтетичне покриття підлоги виділяє шкідливі речовини, безпідставні.
Сучасні види лінолеуму, вироблені в суворій відповідності з технологічним регламентом, вважаються безпечними.

Характеристики напівкомерційного лінолеуму

Квадратний метр напівкомерційного лінолеуму важить від 2,0 до 2,5 кілограм. Для порівняння: вага побутового лінолеуму такої ж площі коливається від 1,2 до 1,8 кілограм. Це синтетичне покриття складається з трьох шарів: звуко- і теплоизолирующего, декоративного та защітного.Первий шар у вигляді «підкладки» зі спіненого полівінілхлориду, на відміну від побутового лінолеуму, посилений ще й скловолокном. Завдяки чому, збільшується міцність готового виробу, а також підвищується його опірність розтягуванню. Декоративний шар лінолеуму може бути яким завгодно - однотонно забарвленим, багатобарвним, імітує цінні породи дерева, керамічну плитку або камінь виробу (наприклад, мармур), з орнаментом у вигляді геометричних фігур і т.д. Різноманітність надзвичайно веліко.Третій шар лінолеуму - захисний. Назва говорить сама за себе. Завдяки цьому шару рисунок лінолеуму захищається від пошкоджень. В побутовому лінолеумі також є такий шар, але в напівкомерційні він істотно товщі (від 0,4 до 0,6 міліметрів). Тому напівкомерційний лінолеум служить набагато довше, стлать його відносно легко.Еслі ви хочете, щоб покриття прослужило як можна довше, треба придбати лінолеум з максимальною товщиною захисного шару - 0,6 мм.
Якщо ж для вас головне - звукоізоляція і заощадження тепла, вибирайте лінолеум з максимальною товщиною підкладки.
Красивий, зручний і недорогий напівкомерційний лінолеум швидко став популярним покриттям підлоги. Попит на нього постійно зростає. Випускається такий лінолеум в рулонах шириною від 1,5 до 5,0 метрів. Заслужено високою репутацією користується продукція німецьких виробників. Її можна купити за середньою ціною близько 300-400 рублів за квадратний метр. Дешевший варіант покупки - придбати напівкомерційний лінолеум, вироблений компаніями з Росії чи Східної Європи. У кожному разі, перед придбанням слід проконсультуватися у фахівців, почитати відгуки, зібрати якомога більше інформації про виробників, ознайомитися з фото.